Ocieplanie pianką PUR – uniwersalne zastosowanie

Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED i telebimy – zachwyć odbiorców
22 grudnia, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – procedury techniczne i inne
2 stycznia, 2018
Ocieplanie pianką PUR drewna

Ocieplanie pianką PUR drewna

Wielu z nas chciałoby zamieszkać w domu, daje on większe poczucie prywatności. Trzeba jednak pamiętać, że jest to ogromne przedsięwzięcie. Kluczowym elementem realizacji planu jest odpowiednia działka. Odpowiednie planowanie i wnikliwa analiza wielu czynników łączy się z realizacją planu budowy domu. Projekt domu angażuje myśli na długi czas. Przeanalizować trzeba nie tylko optymalną powierzchnię, ale także rozkład pomieszczeń. Wszystkie elementy muszą być idealnie dopasowane, tak aby każdy domownik miał odrobinę prywatności. Przeanalizować należy też o zachowaniu ciągów komunikacyjnych w projekcie, dzięki nim usprawnimy sobie wiele codziennych czynności. Dużym wyzwaniem jest też wybór właściwej metody ogrzewania. Nie wszędzie jest możliwość podłączenia się do sieci gazowej. W tym wypadku przemyśleć trzeba montaż pieca węglowego lub olejowego. Decyzja ta wpływa na domowy budżet, ale także na wygodę konieczność magazynowania opału.

Nawet najlepiej dobrany sposób ogrzewania będzie nieefektywny, gdy dom nie zostanie odpowiednio zaizolowany. Nasz dom będzie tracił ciepło. Znaczące straty są efektem niedokładnie ocieplonego dachu. Dlatego kwestii izolacji nie wolno umniejszać. Metoda termoizolacji domu jest istotna. Wykorzystywane są różne produkty: styropian, wełna, korek czy coraz popularniejsza pianka poliuretanowa, określana dla uproszczenia pianką PUR.

Opcji jest wiele

Najczęściej stosowanym materiałem wykorzystywanym do termoizolacji domów jest styropian. Ma on wiele zalet:jest lekki, nie obciąża konstrukcji. Jednakże nie nadaje się do izolacji tych części domu, które są podatne na ogień – dotyczy to przede wszystkim części z drewna. Alternatywą jest wełna mineralna. Jest ona droższą opcją, ale za to cenioną przez specjalistów zajmujących się izolacją. Wełna jest ognioodporna, idealnie izoluje przed denerwującymi dźwiękami. Wykorzystywanie wełny wymaga jednak masywniejszej konstrukcji dachu, gdyż wełna sporo waży. Wełnę powinno się zabezpieczyć przed nasiąkaniem przez zastosowanie folii zabezpieczających. Nie są to wszystkie możliwości termoizolacji domu. Coraz częściej fachowcy stosują piankę poliuretanową. Stosowana jest ona wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Ocieplanie pianką PUR

Poliuretan występuje w wielu wariantach. Wytwarza się z niego materiały izolujące rożnego rodzaju. Powstaje ona z połączenia dwóch składników: żywicy i utwardzacza, jakim jest izocyjanian. Substancje te podgrzewa się i potem poprzez zwiększenie ciśnienia tworzy się pianka, którą używa się do ocieplania. Pianka podczas natryskiwania powiększa objętość i momentalnie wiąże się. Dzięki temu tworzy się jednorodna powłoka, która szczelnie wypełnia każdą szczelinę. Pianka idealnie przylega do prawie każdej powierzchni. Dodatkowe umocnienia są całkowicie niepotrzebne. Natryskiwanie trwa bardzo krótko, kilka godzin wystarcza aby ocieplić dach.

Ocieplanie pianką PUR – dwie możliwości

Najczęściej piankę dzieli się na otwarto i zamknięto komórkową. Ta druga stworzona została do ocieplenia budynków od zewnątrz. Poza ochrona przed wychłodzeniem stanowi też idealnym produktem chroniącym przed wilgocią, przez to stosowana jest do ocieplania fundamentów. Oczywiście można ją zastosować także wewnątrz budynku. Pianka PUR tego typu niewiele waży. Ma porowatą strukturę przez co ocieplane elementy mają zapewnioną odpowiednią wentylację. Stosuje się ją do ocieplania wnętrz.

Ocieplanie pianką PUR – korzyści

Pianka poliuretanowa jest niezwykle uniwersalna. Można nią zaizolować zarówno wnętrze:ścianki, posadzki, jak i zewnętrzne elementy: ściany, fundamenty. Wykorzystywana jest jako produkt chroniący przed utratą ciepła w budynkach przeznaczonych dla pojedynczych rodzin i dla większych społeczności, budynkach wykorzystywanych przemysłowo. Ocieplenie z poliuretanu nie stanowi zagrożenia dla alergików. Pianka nie kruszy, dlatego nie jest niebezpieczna nawet dla wrażliwych osób. Ocieplenie z pianki poliuretanowej jest nietoksyczna, nie szkodzi środowisku. Pianka PUR doskonale zabezpiecza przed utrata ciepła, dlatego sprawdza się w nowoczesnym typie budownictwa. Kolejną zaletą jest odporność na wilgoć. Pianka PUR nie zmienia kształtu pod wpływem wody. Nie wymaga też zastosowania umocnień, ponieważ bardzo dobrze przywiera do drewna, betonu czy papy. Fachowcy od ocieplania domu wiedzą jak dużym problemem są mostki termiczne. Sprawiają one, że cała izolacja staje się mniej efektywna. Wykorzystanie pianki PUR zmniejsza ten problem. Pianka PUR tworzy zwartą całość dzięki czemu nie ma konieczności łączenia materiałów izolujących. Daje to możliwość izolacji nawet skomplikowanej więźby dachowej i to w ekspresowym tempie. Porównując, izolacja z waty wymaga wielu godzin pracy kilku fachowców.

Odpowiednie ocieplenie domu to inwestycja, którą trzeba przemyśleć i odpowiednio wdrożyć. Przeanalizować trzeba plusy i minusy każdego ze sposobów. Tradycyjne materiały wykorzystywane do izolacji od jakiegoś czasu mają poważnego konkurenta jakim jest pianka poliuretanowa. Pianka PUR jest doceniana przez specjalistów i praktyków, zauważają oni jej uniwersalność. Sporą zaletą jest także niewielki czas wykonania ocieplenia. Pianka poliuretanowa stosowana jest zarówno w budownictwie mieszkalnym, ale także jako ocieplenie kurników i hal.

Nie zwlekaj – już dziś dowiedz się u eksperta, co może zyskać przez ocieplanie pianką PUR!

Pianka PUR, dowiedz się więcej —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Komentarze są wyłączone.