Rekuperacja i klimatyzacja montaż i serwis w Toruniu

OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna energooszczędne w budownictwie pasywnym
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna drewniane Toruń montaż i serwis
1 września, 2020
Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Nowoczesna rekuperacja i klimatyzacja

Świeże powietrze w pracy czy w domu, rzutuje nie tylko na nasze zdrowie, ale i na skuteczność. Najlepsza jakość powietrza oraz odpowiednia temperatura, oznaczają fundament naszej wygody i dodatnio oddziałują na naszą motywację i chęć działania. Żeby zagwarantować sobie najlepsze warunki o każdej porze roku z reguły decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzacja najskuteczniej reguluje temperaturę w środku budynku dając nam chłód podczas lata. Wadą tego wynalazku jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, które już jest wewnątrz i nie gwarantuje dojścia świeżego powietrza. Tutaj doskonale sprawdza się mechaniczny system wentylacji, czyli rekuperacja. Na czym polega fenomen rekuperacji i co sprawia, że dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, aby osiągnąć jak najlepszy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zachowanie korzystnej temperatury w środku mieszkania latem, gdy walczymy z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na wyregulowanie najbardziej komfortowej temperatury we wnętrzu budynku, dając ochłodę i komfort cieplny nie zważając na to, jak gorąco jest na zewnątrz. Jego system działania opiera się na wyziębianiu powietrza do wskazanej temperatury. W mieszkaniach i domach zwykle używanymi klimatyzatorami są klimatyzacje typu split. Ich środkowa część ma za zadanie chłodzenie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część wyrzuca ciepło z mieszkania. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy niszczące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. To nie oznacza, że klimatyzacja ma zastosowanie tylko podczas lata. Sporo klimatyzatorów potrafi również ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to oczywiście centralnego ogrzewania lub innych systemów grzewczych, jednak spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja z kolei ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele czynników, a koszty ogrzewania i chłodzenia wnętrz wynikają ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja wyprowadza ciepłe powietrze i zbiera z zewnątrz zimne. Do ustawienia temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, powietrze zimne należy rozgrzać, na co przeznaczana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa napływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło wylatującego powietrza. Taką metodą minimalizuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Co więcej rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, które chronią jego wentylatory i tą metodą oczyszczają powietrze wprowadzane do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza technika na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Myślimy, jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na kupno któregoś z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie oraz schłodzenie pomieszczeń czy także oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam energooszczędność oraz ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a ponadto wciąż świeże powietrze. Klimatyzator z kolei troszczy się o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem dostarczania komfortu we wnętrzu domu jest połączenie tych dwóch systemów i kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę zysków z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego aplikacja rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu rekuperacji i klimatyzacji dostarcza sporo widocznych zalet. Największą z zalet jest komfort termiczny we wnętrzu mieszkania oraz dojście świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy powstawanie niepożądanych przeciągów. Co więcej korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji ograniczamy koszty wychładzania oraz dogrzewania domu, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pokoi oznacza, że da się odciąć się od hałasu ulicznego. Używanie systemu ma też dodatni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób kontrolowany jest poziom wilgotności powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy rozwoju pleśni i grzybów. Te wymienione zalety mówią o wysokiej jakości systemów. Ich dobry wpływ na termiczny komfort panujący w środku budynku zachęca do tego, że opłaca się zastanowić się nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzacja Toruń

 

Komentarze są wyłączone.