Serwis klimatyzacji Bydgoszcz

Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna drewniane Toruń montaż i serwis
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
kurs na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych
2 września, 2020
Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja

Czyste powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na dobre samopoczucie, ale i na naszą produktywność. Najlepsza jakość powietrza oraz odpowiednia temperatura, oznaczają fundament naszej wygody oraz korzystnie wpływają na motywację oraz chęć wykonywania zadań. Żeby zagwarantować sobie odpowiednie warunki o każdej porze roku często decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzator najlepiej wyrównuje temperaturę wewnątrz budynku zapewniając nam chłód podczas lata. Wadą tego rozwiązania jest to, że klimatyzator studzi powietrze, jakie już mamy oraz nie gwarantuje dopływu świeżego powietrza. W tej kwestii bardzo dobrze sprawdza się system wentylacji mechanicznej, tzw. rekuperacja. Na czym polega fenomen rekuperacji i dlaczego dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, by uzyskać jak największy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku zwłaszcza latem, kiedy walczymy z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na ustawienie idealnej temperatury we wnętrzu budynku, zapewniając chłód oraz komfort cieplny bez względu na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. Jego system działania bazuje na ochładzaniu powietrza do wybranej temperatury. W mieszkaniach i domach najczęściej używanymi klimatyzatorami są klimatyzatory split. Ich środkowa część odpowiada za chłodzenie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza ciepło z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy niszczące kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. To nie świadczy o tym, że klimatyzator przydaje się tylko w lecie. Znaczna część klimatyzatorów potrafi również nagrzewać powietrze. Nie zastępuje to co prawda zimowego ogrzewania i innych grzewczych systemów, ale nadaje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja ma swoje zastosowanie w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę wewnątrz oddziałuje wiele czynników, jednak koszty ogrzewania i chłodzenia wnętrz pochodzą ze strat ciepła. Zwykle wentylacja wynosi ciepłe powietrze oraz zabiera z zewnątrz zimne. Do regulacji temperatury wewnątrz domu czy mieszkania, zimne powietrze należy ogrzać, na co pobierana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Ekonomicznym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa napływające chłodne powietrze, stosując ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem redukuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory oraz tym samym oczyszczają powietrze wchodzące do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra technika na utrzymanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Myślimy, który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli decydujemy się na zakup jednego z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza redukuje nasze potrzeby na ogrzanie oraz schłodzenie pomieszczeń czy też oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam oszczędność oraz ochronę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a także stale świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz komfort termiczny. Idealnym systemem dostarczania komfortu we wnętrzu budynku jest połączenie tych dwóch systemów oraz zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie zysków z posiadania wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma także korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji i rekuperacji dostarcza sporo różnych zalet. Największą z zalet jest komfort termiczny we wnętrzu domu oraz dostęp czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, mamy pod kontrolą temperaturę oraz usuwany występowanie nieprzyjemnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji minimalizujemy koszty dogrzewania oraz wychładzania budynku, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi oznacza, że da się odgrodzić się od gwaru ulicznego. Używanie systemu ma także dodatni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy rozwoju pleśni i grzybów. Te wymienione zalety mówią o wysokiej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort panujący wewnątrz budynku przekonuje tego, że warto pomyśleć nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

Serwis klimatyzacji Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.