Biuro rachunkowe i Księgowość online

Optymalizacja witryn WWW na WordPress
17 września, 2020
Najlepsza lampa wybielająca zęby
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Księgowość online

Czy warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym?

Pozytywów nawiązania współpracy z biurem rachunkowym można wyróżnić bardzo wiele. Decydując się na współdziałanie z biurem rachunkowym poza tym, że zdobywa się styczność z wykształconym księgowym, to również dobrej klasy obsługę. Chociaż w głównej mierze biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto dodać, że to nie jedyne zadania, których się podejmuje. Między innymi realizuje wyceny aktywów i pasywów, sporządza zestawienia obrotów i sald albo kataloguje i segreguje dokumenty przedsiębiorstwa. Nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym powoduje, że biuro przejmuje część zobowiązań przedsiębiorcy, umożliwiając skupienie się na samym biznesie. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad poprawnością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Obok tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję wydarzeń gospodarczych, przygotowuje finansowe sprawozdania, a na dodatek przekazuje deklaracje podatkowe i ZUS. Rzetelna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności i znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce jest dość zmiennie, z tego względu nic dziwnego, że biura rachunkowe zapewniają ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Uważna analiza i szybkie dopasowanie do wdrażanych zmian, gwarantuje, że wszelkie dokumenty i rozliczenia będą posiadały odpowiednią strukturę, kompletne dane i zachowają ustalony porządek. Na podstawie lat pracy biuro rachunkowe oferuje najbardziej wydajny sposób pracy. Pracownicy orientują się, jak współpracować z klientem, żeby odbierać dokumenty we właściwym terminie i jak im pomagać w prowadzeniu biznesu. Oprócz tego klienci biura rachunkowego zwykle uzyskują komplet informacji, a nawet pomoc w zrozumieniu zmiennych przepisów. Księgowa we wszystkich obszarach pracuje w interesie przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością informuje o nowych obowiązkach i możliwościach, które ułatwią prowadzenie biznesu.

Poprawność i łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie operacje finansowe przedsiębiorstwa ewidencjonowane są przez dokumenty księgowe. Na ich bazie można dokonać prawidłowych rozliczeń, więc są niezbędnym elementem pracy księgowej. Pośród nich znajdują się takie dokumenty księgowe jak dokumenty zewnętrzne generowane przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo dowody korygujące nanoszące poprawki na niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, żeby dokumenty przychodziły w komplecie i miały właściwą strukturę i wszystkie niezbędne dane. Ważne, żeby klient dostarczał wszystkie dowody szybko, by księgowa mogła rozliczyć je w wyznaczonym terminie.

Sposób wysyłania dokumentów księgowych do biura rachunkowego często zależy od jego zasad. W niektórych miejscach niezbędne jest dostarczanie dokumentów księgowych w oryginale. Gdzie indziej wystarczy odpowiednio opisana kopia. Niekiedy dokumenty trzeba dostarczać do biura , gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Warto wspomnieć, że każde biuro rachunkowe dba o zabezpieczenie dokumentów przed uszkodzeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem lub nanoszeniem zmian. Klient w każdej chwili ma dostęp do swoich dokumentów, zwłaszcza jeżeli biuro rachunkowe używa nowoczesnych rozwiązań.

e-księgowość

Nowoczesne biura rachunkowe zwykle używają specjalnych programów księgowości elektronicznej. Ich podstawową korzyścią jest elektroniczny dostęp do danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna elektroniczna księgowość umożliwia wprowadzanie wszelkich dokumentów księgowych, których zapisy online przechowywane są na w pełni zabezpieczonych serwerach. Obok tego te programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a nawet ułatwiają kontakt pomiędzy księgową, a przedsiębiorca. Co ważne programy e-księgowości są intuicyjne i nietrudne w obsłudze. Osoby instalujące program bardzo często proponują dodatkowe szkolenia, a nawet pełne wsparcie techniczne. Tego typu programy są stale aktualizowane, żeby były zgrane z przepisami i gwarantowały absolutne bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak e-księgowość, a także możliwościom w zakresie przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest komfortowa. Poza tym większość biur rachunkowych prezentuje kompleksową ofertę. Oprócz gruntownej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych czy wyliczeń dla pracowników m.in. wspierają w zakładaniu firmy, przesyłają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. oferują konsultacje telefoniczne. Ważnym elementem współpracy jest także to, że wszystkie biura rachunkowe muszą posiadać ubezpieczenie OC. W przypadku błędów ze strony biura, skutki finansowe będą opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów. Równie cennym atutem jest również zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe oferuje pomoc i wiedzę, dlatego sam klient nie musi przejmować się zmianami w przepisach lub  dokształcać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia skupienie się na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.