Sklep internetowy jak zacząć

Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Piwo rzemieślniczy – maszyny do produkcji
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – Dom do wynajęcia
30 sierpnia, 2020
sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

XXI wiek to ciągły proces rozprzestrzeniania się kultury konsumpcjonizmu. Ludzie kupują, cały czas szukają kolejnych rozwiązań i chcą mieć więcej i więcej. Nic nie jest argumentów na to, iż wkrótce będzie zupełnie inaczej. Nabywanie ekskluzywnych towarów to także, ale na pierwszym miejscu są też środki czystości, wyżywienie – w skrócie – to, co jest nam potrzebne do egzystencji. Sporo ludzi życie spędza w nieustannym biegu i w wyniku tego, nie zostaje nam zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach. Dobrym wyjściem może być sklep internetowy – potencjalna żyła złota, jeśli jest prowadzona z głową.

 

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Sami znamy pewnie niemało wzorcowych jednostek, praktycznie w ogóle nie planujących odpoczynku. Nabywają produkty hurtowo w markecie raz na dwa tygodnie, by przyoszczędzić sobie wiecznego wybywania po kluczowe produkty. Obecnie przykładowe sieci idą krok naprzód i oferują im przywiezienie towarów do domu.

Powyższa płaszczyzna tyczy się głównie ludzi zapracowanych, przesiadujących miesiącami w miejscu pracy. Robi im się źle, jak powinni udać się na świąteczny shoping. Tacy ludzie z ochotą sięgają wówczas po sklep internetowy i hurtowo nabywają upominki dla rodziny i przyjaciół. Biorąc to pod uwagę – stają się oni naszą grupą docelową, jak widać na załączonym obrazku – bardzo szeroką.

 

Poznaliśmy kluczowy cel stworzenia e-sklepu, toteż w tej chwili musimy przemyśleć jak on ma wyglądać. Nie możemy rzucać się na zbyt głęboką wodę. Jeśli sklep internetowy ma nam zagwarantować zauważalne zyski, wtedy wychodzimy od tak zwanej analizy SWOT. Przeanalizowanie mocnych i gorszych stron, szans i zagrożeń to absolutna podstawa. Dotyczy to zarówno Waszego nowego sklepu, jak i otoczenia konkurencyjnego. Należy zbadać jakie statystyki produkują, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

 

Następnym etapem jest zdefiniowanie grupy , do której chcemy trafić. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Tworzony przez Ciebie sklep internetowy może być skierowany do Klienta niedzielnego, który znajdzie coś dla siebie wśród wielu kategorii towarów, ale też przykładowo zapraszać do siebie zwłaszcza Panie, ze względu na przewagę kosmetyków. Kluczowy będzie precyzyjnie nakreślony plan biznesowy. Dokładnie zbadajcie, czy środki pozwalają Ci na dotarcie do potencjalnyych partnerów w całej Polsce. Jest taka możliwość, że będziesz musiał na początek zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Należy pamiętać, że otwarcie sklepu internetowego jest ściśle powiązane z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • W kwestii otwierania własnej firmy, przymusowo należy zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeśli otworzyłeś firmę wcześniej, musisz jedynie dokonać zmiany w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), poprzez dodanie zapisu o handlu w Internecie.

 

Następna analizowana sprawa to oferowane produkty. Gdy już zdecydujemy się czy zaoferujemy coś specjalistycznego, z wąskiej działki, czy też produkty powszechne, wytwarzane na olbrzymią skalę, koncentrujemy się na sumiennym wyselekcjonowaniu kolportera. Odpowiedzialność, terminowość i bycie godnym zaufania, to musi być grupa cech, na jaką musimy mieć baczenie. Oczywiście na końcu jednym z decydujących parametrów okaże się uzyskana jakość w stosunku do wygenerowanych kosztów. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Masz już dostawcę? W kolejnym kroku powinniśmy zatroszczyć się o informacje dotyczące produktów. Ktoś spyta – czemu to takie ważne?

Zagłębiamy się w tym momencie w obszar pozycjonowania. Nie wystarczą nam opisy dostarczane przez producentów. Jeśli chcemy szybko uzyskać zwrot inwestycji, to w takiej sytuacji należy skierować uwagę na zredagowanie oryginalnych opisów – przejrzyste dla potencjalnych Nabywców, ale również przygotowane zgodnie z zasadami pod SEO, aby wyszukiwarka taka jak Google oceniła naszą jakość pozytywnie. W przypadku skopiowanych treści – nasza wyrocznia oceni Was jako niezbyt atrakcyjnych i nie zagwarantujemy sobie czołowej pozycji w rezultatach wyszukiwania. Takie opisy damy radę przygotować na własną rękę, ale wyższą jakość mogą nam zapewnić fachowcy z dziedziny SEO.

 

Sprawy związane z produktami już za nami – czas na zapewnienie Klientom określonych form płatności. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Z pewnością powinniśmy też zapewnić Odbiorcom zapłacenie przy odbiorze oraz z góry. Kluczową sprawą jest to, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– np. przy pomocy szyfrowania SSL. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Pomysł jest, znacie już swoją konkurencję, mamy naszkicowany plan działania i właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Pora na sprawy techniczne.

Wybór oprogramowania pod nasz sklep to coś, co może przesądzić o powodzeniu naszych starań. Polecamy nie robić tego na własną rękę, tylko posiłkować się wiedzą ekspertów. Niektórym starczy nawet darmowe oprogramowanie, ale jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – możemy potrzebować full serwisu lub indywidualnego oprogramowania.

 

Domena może być zapewniana w parze z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeżeli tak nie będzie – wówczas musimy ją wykupić. Powinna być prosta, rzucająca się w oczy i łatwa do zapamiętania przez Klienta, aby mógł ją bez kłopotu przywołać w rozmowie z przyjacielem .

W dziedzinie hostingu musimy wziąć pod uwagę rozmiar serwera i limit transferu – hosting rzecz jasna musi być dostosowany do wielkości i zakresu działania naszego sklepu. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – mają one zdecydowanie za dużo restrykcji, hamujących rozwój naszego projektu.

sklepy internetowe Toruń

Komentarze są wyłączone.