Klinika stomatologiczna Toruń

Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na zdobytej przez lata wiedzy stomatologów i na rozkwitu technologii i technik stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest właściwie od razu w czasie jednej lub kilku wizyt w klinice dentystycznej. Od niedawna pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które usuwają przebarwienia oraz poprawiają wygląd i kształt zębów, a nawet wypełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, który przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża część pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu stomatologicznym. Do niedawna na ostateczny rezultat musieli czekać aż do zakończenia leczenia oraz pełnego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie stworzono możliwość zobaczenia rezultatu pracy stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Co to jest? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – stomatolog dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszystkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i efekt zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej cyfrowe projektowanie uśmiechu można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w roli stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei stomatolog pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na aplikację implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, choć implanty są najtrwalszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, pełen przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, ponieważ aplikacja implantów zębowych wiąże się długim czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Choć i w tym wypadku implant będzie musiał zrosnąć się z kością, co wymaga czasu, za sprawą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się założyć bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Gdy już implant stomatologiczny w pełni zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, podczas której stomatolog wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów lampą Beyond u stomatologa

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy zapewnia znacznie lepsze rezultaty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, dlatego że nawet w pełni zdrowe zęby mogą mieć, brzydki żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a do tego pozbywa się do 96% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą u stomatologa jest niezwykle komfortowy oraz nie zajmuje wiele czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może swobodnie regulować siłę lampy oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się polepszyć również za pomocą koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym albo do osadzenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że doskonale imitują prawdziwe zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, jakie aplikuje się na zęby. Dzięki nim da się zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się również jako sposób korekty minimalnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) albo nadłamany fragment zęba.

 

Implanty Toruń

Komentarze są wyłączone.