Klinika stomatologiczna

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserem
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Kurs na pojazdy uprzywilejowane
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów oraz na rozrostu technik i technologii wykorzystywanych w leczeniu zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest niemal od razu podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele metod, które zmniejszają przebarwienia i poprawiają wygląd zębów, a nawet wypełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet zadowolony z pięknego uśmiechu nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża część pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po pełnym leczeniu zębów. Do niedawna na efekt musieli czekać aż do zakończenia leczenia i pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie powstała możliwość zobaczenia efektu pracy stomatologa nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? Digital Smile Design to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog za pomocą specjalnego programu wprowadza wszystkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów oraz wpływ zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej cyfrowe projektowanie uśmiechu można zastosować mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian albo użyć programu w roli przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego efektu oczekuje, a z kolei stomatolog pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy uzupełniać usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu wybiera zastosowanie implantu zębowego. O ile dotąd, chociaż implanty są najmocniejszym i zdaniem dentystów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, cały zabieg trwał kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów dentystycznych wiąże się sporym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant musi zespoić się z kością, co wymaga trochę czasu, dzięki nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wspaniałym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści opracowali w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego łączenie z kością. Gdy już implant zęba całkowicie połączy się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której stomatolog wymienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond w gabinecie dentystycznym

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy gwarantuje zdecydowanie widoczniejsze efekty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszystkie przebarwienia utworzone w wyniku diety, dlatego że nawet całkowicie wyleczone zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a do tego usuwa do 96% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania u dentysty jest całkiem komfortowy i nie zabiera dużo czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może bez problemu regulować natężenie światła i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się polepszyć też przy użyciu koron protetycznych oraz licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do położenia jej na implancie. Zakłada się je głównie ze względu na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się bezpośrednio na zęby. Licówkami da się ukryć trudne do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki używa się też jako sposób poprawy małych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

Stomatologia estetyczna

Komentarze są wyłączone.