Najlepsza lampa wybielająca zęby

Biuro rachunkowe i Księgowość online
21 września, 2020
Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020

Najlepsza lampa wybielająca zęby

W jaki sposób wybielać zęby, aby otrzymać satysfakcjonujący rezultat?

Wybielanie zębów, przede wszystkim fachowymi sposobami od stomatologa jest uważane za najtrwalszy wśród efektywnych działań estetycznych w stomatologii. W zależności od techniki, można bez przeszkód przywrócić biel zębów lepszą o parę tonów. Zwykle wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających ze stosowania na przykład barwiącej diety.

Wśród spożywanych przez pacjentów pokarmów i napojów istnieje wiele produktów, jakie zmieniają kolor zębów. Do głównie wskazywanych należą soki, kawa oraz niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne aby możliwe było zmniejszanie efektów spożywania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółty odcień. Rozwiązaniem tego problemu są zabiegi wybielania zębów. Obok codzienniej pielęgnacji specjalnymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą wybrać profesjonalne zabiegi wybielania w klinice stomatologicznej, na przykład naświetlania specjalistycznymi lampami.

Lampa Beyond

Najskuteczniejsze profesjonalne wybielanie zębów działa na zasadzie naświetlania ich wytworzonymi w tym celu specjalnymi lampami. Taka technika wybielania przynosi świetne wyniki w krótkim czasie.

Pośród najbardziej znanych lamp wybielających w stomatologii jest lampa Beyond, czyli innowacyjna technologia, oferująca satysfakcjonujące oraz trwałe skutki już po pojedynczym zabiegu wybielania zębów. Obok tego taka metoda usuwa do 98% bakterii znajdujących się w jamie ustnej i minimalizuje zapalne stany przyzębia, a także wspiera utwardzanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Ze względu na to wybielanie zębów, chociaż najsilniej pożądane, nie jest jedynym dodatnim skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym narzędziem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, co oznacza, że może zostać dostosowana do dowolnej pozycji pacjenta, co poprawia dokładność pracy i wygodę. Ponadto również intensywność naświetlania może zostać dostosowana do wymagań pacjenta, według zaleceń lekarza stomatologa. Natężenie światła może być łagodne, standardowe lub intensywne z uwagi na to, jak rozległe są przebarwienia.

Inne metody wybielania

Niejeden marzy o promiennym oraz zupełnie białym uśmiechu. Z uwagi na to ogólnie dostępne są odmienne metody wybielania, na które pacjenci mogą się zdecydować. Jednym z najczęściej używanych są oczywiście różne wybielające pasty do zębów. Całkiem skutecznie usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie niszczą szkliwa. Tak samo popularne są lakiery, paski oraz wybielające żele do samodzielnego nakładania. Są one dostępne na przykład w sklepach lub w aptece, ale zwykle jest to nie do końca dokładny sposób wybielania zębów. Szczególnie między zębami.

Niewiele osób pamięta, że skutecznym sposobem przywracania bieli zębów jest staranne oczyszczenie ich w gabinecie stomatologicznym na przykład przez zabieg scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia rozjaśnienie zębów. Następnym sposobem wykonywanym u dentysty są też wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece są indywidualnie dostosowywane do pacjenta na bazie wycisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie aplikuje nakładki w domu oraz używa zgodnie z wytycznymi stomatologa.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jak to robić, aby wybielanie było skuteczne oraz całkowicie bezpieczne? Fundamentem bezpieczeństwa wybielania jest kontakt ze stomatologiem. Jak obecnie mamy świadomość, że wszelkie babcine metody, chociaż odrobinę dają efekt, w rzeczywistości uszkadzają szkliwo oraz łatwo drażnią dziąsła. Stomatolog dzięki swojej wiedzy pomoże dowiedzieć się, jaka technika wśród dostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Ponadto sprawdzi stan zębów oraz podpowie, czy przed wybielaniem potrzebne jest najpierw leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania , trzeba zatroszczyć się, aby kupowane były one ze sprawdzonych źródeł. Najbardziej znane nakładki albo żele wybielające warto kupić w sprawdzonych punktach albo z rekomendacji stomatologa. Okazyjne promocje nie dają gwarancji bezpiecznego wybielenia zębów. Z tego względu warto wybrać profesjonalne wybielanie w klinice dentystycznej. Tak mamy gwarancję, że dentysta wykorzystuje certyfikowane wyroby, a na podstawie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Ile trzeba czekać aż pojawiają się efekty wybielania ?

Warto wspomnieć, że wybielanie nie działa natychmiast. Np. wybielanie metodą nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie lampą przyniesie szybki rezultat, ale należy mieć na uwadze to, że zęby na kilka dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Z reguły tuż po zabiegu wybielania trzeba też przenieść się na tzw. białą dietę, aby nie osłabić dopiero co uzyskanego efektu. Jeśli będziemy słuchać zaleceń stomatologa, rezultat wybielania będzie utrzymywał się na długo.

Skuteczność wybielania zębów

W jakich przypadkach wybielanie nie daje rezultatów? Usunięcie przebarwień wynikających z diety pokazuje naturalną barwę zębów, a one często nie są do końca białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są kremowe, lekko żółte, a czasem nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają kolor na przykład w wyniku stosowanych leków lub w przypadku martwych zębów. Wtedy nie osiągniemy całkowitej bieli preparatami wybielającymi z drogerii, ani fachowym zabiegiem wybielania w klinice dentystycznej.

Co robić, gdy zabieg wybielania zębów jest nieskuteczny? W takim przypadku sięgamy po inne zabiegi estetyczne dostępne u dentysty. Skutecznym sposobem będzie skorzystanie z licówek dentystycznych. Te niewielkie nakładki, jakie trwale zakładamy na zęby, mają sporo plusów. Poza tym, że możemy wybrać ich kolor według preferencji pacjentów, dzięki licówkom dentysta może dokonać też drobnej korekty kształtu zębów (np. zakrywanie diastemy). Dlatego też powinno się przed wybielaniem skonsultować się z dentystą, aby stwierdził, jaka technika będzie dla nas najwłaściwsza.

Wybielanie zębów

Komentarze są wyłączone.