Stomatologia estetyczna Toruń

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Domy na sprzedaż
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Izolacja termiczna poddaszy
17 września, 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Każdy z nas wiele razy spoglądał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że piękny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie instagramowych selfie warto walczyć o kondycję swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich profilach na Instagramie. Na stan naszych zębów wypływają nawyki żywieniowe. Kawa, herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają istotny wpływ na kolor naszych zębów. Dużej wagi sprawą jest także staranna higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania pomogą nam w utrzymaniu zębów w dobrej kondycji. Na kolor naszych zębów w dużej mierze wpływają też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na wysokim poziomie rozwoju i pozwala nie tylko wybielać ale także dokonywać korekcji kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są drobne i nie pasują do twoich rysów? Masz problem z kształtem twoich zębów? Marzysz o tym, by były  proste i białe? Innowacyjne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć zamierzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć perfekcyjny uśmiech na już. Stomatologia estetyczna oferuje szeroki wachlarz możliwości. Jednym z wyjść jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa masy ceramicznej nakładana wprost na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest wyeliminowanie przeciwwskazań. Licówek nie wolno zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeżeli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby wykonać indywidualnie dopasowane licówki, specjalista wykonuje wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta sporządza najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy ponosić. Dzięki makiecie stomatolog wie, które elementy szczęki wymagają poprawy. Dzięki temu możemy cieszyć się doskonale dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu.Następny krok w drodze po idealny uśmiech jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych licówek. Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które wybrać?

Istnieje kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- stosunkowo niski koszt, wykonane  skomponowane z kilku składników. Kosztują od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, kosztują trochę więcej, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- recepta na białe zęby

Zaawansowany poziom innowacji dentystyki estetycznej pozwala nie tylko wyprostować krzywe zęby. Co druga osoba marzy o doskonale białych zębach. Istnieje kilka metod by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Oto najczęstsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Zabieg wybielania za pomocą lampy zaczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Kolejnym krokiem jest zastosowanie specjalistycznego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Stomatologowie zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. Żel wybielające z nakładkami do domowego użytku

Następnym sposobem na uzyskanie doskonale białych zębów jest zainwestowanie w profesjonalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw kupimy w większości gabinetów stomatologii estetycznej razem z instrukcją użycia od fachowca. Zazwyczaj nakładki nosi się przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa tydzień. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to wersja tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie zalecane jest palaczom. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są wybielone i gładsze, dzięki czemu są bardziej odporne przed próchnicą. Piaskowanie zajmuje około 30 minut a jego koszt jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Komentarze są wyłączone.