Stomatologia estetyczna Toruń

Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów oraz na rozrostu technik i technologii stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest niemal od ręki w czasie jednej lub kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Od niedawna pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które usuwają przebarwienia oraz korygują wygląd i kształt zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do stomatologa, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża ilość pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu dentystycznym. Do niedawna na rezultat musieli czekać aż do końca leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie stworzono możliwość sprawdzenia efektu pracy stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – stomatolog za pomocą specjalnego programu wprowadza wszystkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz wpływ zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej DSD można przeprowadzić mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian lub skorzystać z programu w formie przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a wtedy stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do osiągnięcia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na estetykę, ale i zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera aplikację implantu zębowego. Niestety do tej pory, choć implanty są najtrwalszym oraz zdaniem dentystów najlepszym wśród protez, cały zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, dlatego że aplikacja implantów dentystycznych łączy się obszernym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite skrócenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant musi zrosnąć się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści opracowali w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant zęba całkowicie zrośnie się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, gdzie stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie dentystycznym

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy gwarantuje znacznie lepsze rezultaty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą posiadać, brzydki żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a do tego usuwa do 96% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą klinice stomatologicznej jest bardzo komfortowy oraz nie zabiera dużo czasu. Bardzo ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może swobodnie regulować siłę lampy oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się naprawić też za pomocą koron protetycznych oraz licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów np. po leczeniu kanałowym lub do wstawienia jej na implancie. Zakłada się je głównie z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują zwykłe zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się od razu na zęby. Pod licówkami da się schować trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki używa się też jako metodę korekty niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

 

Implanty Toruń

Komentarze są wyłączone.