kurs na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Serwis klimatyzacji Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Chwilówki na dowód
2 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Kierowcy pojazdów uprzywilejowanych potrzebują odpowiednich uprawnień. Według przepisów prawa niezbędne jest podstawowe prawo jazdy właściwej kategorii, zezwolenie Starosty, dokument zaliczenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Ponadto konieczne są pozytywne wyniki badań lekarskich i psychologicznych, które potwierdzą możliwość prowadzenia pojazdów. Pełne szkolenie gwarantuje uzyskanie wszystkich koniecznych dokumentów. Dla kierowców, którzy posiadają już uprawnienia wcześniej dostępne są uzupełniające szkolenia, które poszerzą osiągnięte kompetencje. Żeby rozpocząć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, specjalne przygotowanie nie są potrzebne. Jedynym wymaganiem obok posiadania podstawowego prawa jady właściwej kategorii jest przekroczenie wieku 21 lat. Natomiast lekarskie badania można przejść po zakończeniu szkolenia albo w jego trakcie.

Kto może zapisać się na szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane interesuje głównie osoby, które chcą kierować tymi pojazdami w ramach pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z wysokim ryzykiem kolizji. Według kodeksu drogowego są sytuacje, gdy pojazd uprzywilejowany może nie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach nie musi zważać na sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy zachowaniu przede wszystkim ostrożności. Z uwagi na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi wyróżniać się błyskawiczną reakcją, sprawnością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy te, które nadają błyskowe, niebieskie sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Między innymi są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej oraz gminnej. Według przepisów ruchu drogowego to są również pojazdy ratownictwa medycznego, wodnego lub chemicznego. Szkolenie zainteresuje także kierowców chcących podjąć pracę w Straży Granicznej, Służbie Celnej, Służbie Parku Narodowego oraz innych służbach bezpieczeństwa. Posiadając takie uprawnienia można również prowadzić bankowozy i pojazdy, które przewożą wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane w pełni przygotuje kierowcę do zatrudnienia w tym charakterze.

Program i organizacja szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane był wymyślony tak, żeby nastawił kierowcę na trudne sytuacje w ruchu drogowym i unikania kolizji. Za pomocą technik ekstremalnej jazdy, kierowca zachowuje bezpieczeństwo tak swoje, a także pasażerów lub innych osób potrzebujących pomocy. Szkolenie przedststawia ekstremalne sytuacje, kiedy niewykluczona jest utrata panowania nad pojazdem. Na podstawie szkolenia kierowcy rozwijają swoje zdolności, koniecznych do bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E oraz w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla każdego kierowcy, natomiast szkolenie uzupełniające zostało skierowane dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W szkolenie wliczają się zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz egzamin wewnętrzny. W tematach, jakie są w zajęciach teoretycznych są skutki i mechanizmy wypadków drogowych, psychologiczne podstawy transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w specjalnych warunkach. Ważnym segmentem jest również przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Z kolei zajęcia praktyczne obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które będzie bazą do odebrania pozwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia oznacza ukończenie szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszystkich formalności kierowca ma pełne uprawnienia do pracy w charakterze kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przygotowanie do szkolenia na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi uprzednio ukończyć 21 lat i prawo jazdy tej samej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najłatwiejszą formą wpisania się na szkolenie, jest przygotowanie zgłoszeniowego formularza. Potrzebne materiały szkoleniowe oraz egzaminy gwarantuje ośrodek szkolenia. Także wykonanie badań psychologicznych oraz lekarskich dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego jest kompleksowe i dostarcza profesjonalną wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze instruktorów. Instruktorzy opierają się na wiedzy i latach doświadczeń, które szczegółowo przekazują kursantom. Przygotowany program szkolenia dzięki doskonałej organizacji i korzystaniu nowoczesnych narzędzi i technologii przygotowuje kierowców do poruszania się w ekstremalnych warunkach. Edukacja zgodna z przyjętymi normami, warunki nauczania oraz znakomita kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane podstawą bezpiecznej pracy i sprawnego poruszania się w ruchu drogowym w nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane

 

Komentarze są wyłączone.