Kurs na pojazdy uprzywilejowane

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
30 sierpnia, 2020
Materac do łóżka twardy czy miękki jaki kupić
Wybieramy wygodny materac do spania
31 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj

Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Aby zostać kierowcą pojazdów uprzywilejowanych potrzeba odpowiednich uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa niezbędne jest tradycyjne prawo jazdy właściwej kategorii, pozwolenie Starosty, a także świadectwo ukończenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Co więcej niezbędne są wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które potwierdzą zdolność prowadzenia pojazdów. Kompleksowe szkolenie zapewnia zdobycie wszystkich niezbędnych dokumentów. Dla kierowców, którzy posiadają już uprawnienia wcześniej dostępne są uzupełniające szkolenia, które poszerzą zdobyte umiejętności. Aby podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się. Głównym wymaganiem obok posiadania podstawowego prawa jady właściwej kategorii jest ukończenie 21 lat. Z kolei lekarskie badania można przejść po zakończeniu szkolenia albo w jego czasie.

Kto może zapisać się na szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane interesuje zwłaszcza osoby, które zamierzają kierować tymi pojazdami w pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z większym ryzykiem wypadku. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, kiedy pojazd uprzywilejowany nie musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach może zignorować sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy czym wymagane jest zachowanie przede wszystkim ostrożności. Ze względu na to kierowca musi wykazywać się szybką reakcją, zdolnościami oraz opanowaniem. W ten sposób uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Pojazdami uprzywilejowanymi są wszystkie te, które wysyłają błyskowe, niebieskie sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Wśród nich są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej czy gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego to są też pojazdy ratownictwa medycznego, wodnego lub chemicznego. Szkolenie zainteresuje też kierowców chcących podjąć pracę w Straży Granicznej, Służbie Celnej, Służbie Parku Narodowego oraz innych służbach bezpieczeństwa. Osiągając takie uprawnienia można też prowadzić bankowozy oraz pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do pracy w tej formie.

Program i organizacja szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został stworzony , żeby przygotowywał kierowcę na ryzykowne sytuacje w ruchu drogowym oraz wychodzenia z nich bez kolizji. Stosując techniki ekstremalnej jazdy, kierowca zachowuje bezpieczeństwo tak swoje, jaki i pasażerów lub innych osób potrzebujących pomocy. Szkolenie pokazuje niebezpieczne sytuacje, kiedy możliwa jest utrata kontroli nad pojazdem. Dzięki niemu kierowcy ulepszają swoje umiejętności, których potrzeba do bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E oraz w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla każdego kierowcy, z kolei szkolenie uzupełniające przygotowano dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W skład szkolenia wliczają się zajęcia teoretycznie i praktyczne oraz egzamin wewnętrzny. W tematach, jakie znajdują się w zajęciach teoretycznych są skutki i mechanizmy wypadków drogowych, podstawy psychologiczne uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w niebezpiecznych warunkach. Ważnym elementem jest też przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Z kolei praktyczne zajęcia polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje zdobyciem zaświadczenia, które jest podstawą do uzyskania zezwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszystkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy jako kierowca pojazdów uprzywilejowanych.

Przygotowanie do szkolenia na pojazdy uprzywilejowane

Każdy kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć co najmniej 21 lat oraz prawo jazdy tej samej kategorii. To wszystkie wymagania wstępne. Najłatwiejszą formą zapisania się na szkolenie, jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Wszelkie materiały szkoleniowe oraz egzaminy zapewnia ośrodek szkolenia. Także zaliczenie badań psychologicznych oraz lekarskich wlicza się w ofertę.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje oraz przekazuje fachową wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze pracowników. Instruktorzy bazują na wiedzy, doświadczeniu i własnych umiejętnościach, które szczegółowo przekazują kierowcom. Utworzony program szkolenia za pomocą doskonałej organizacji oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii i narzędzi przygotowuje kierowców do kierowania pojazdem w ciężkich warunkach. Nauka zgodna z aktualnymi normami, warunki nauczania oraz przygotowana kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane bazą bezpiecznej pracy oraz odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym w nawet najtrudniejszej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane

Komentarze są wyłączone.