Adwokat do rozwodu

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Praca w biurze rachunkowym
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na zredukowanie nadmiernego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Rozwód – Jak wygląda i czy trzeba bać się rozprawy?

Co realnie będzie toczyło się w trakcie postępowania sądowego? I czy sąd wymierzy w stronę małżonków same krępujące pytania? Jak „zmobilizować” się do rozprawy, by uzyskać rozwód? Ruszmy od tego, iż dzisiaj postępowania rozwodowe niestety nie są niczym wyjątkowym. Wiele mieszkańców miast i wsi po jakimś czasie stwierdza swój błąd, jakiego się dopuścili w sprawie wyboru partnera. Częstokroć partner ma innego partnera, nadużywa alkoholu bądź innych używek czy katuje psychicznie. W tej sytuacji każdy spośród nas ma uprawnienie wnieść pozew o rozwód oraz wyczekiwać korzystnego wyroku sądu. Czyhanie na holu w sądzie na przygotowanie rozprawy zapewne jest niezwykle stresujące. Nie ma się jednak czego bać. Trzeba posiadać bazową wiedzę w temacie tego, kto oraz o co będzie naprawdę na niej pytał. Jeżeli odczuwamy, iż bez pomocy wcale nie damy sobie rady, możemy wówczas zwrócić się do adwokata rozwodowego, który w pierwszej kolejności pomoże nam zebrać kompletne konieczne formularze.

Postępowanie w sprawie rozwodu przeprowadza przeważnie trzech sędziów, z czego zajmujący centralną pozycję jest sędzią przewodzącym, a dwaj na brzegach – to prawnicy ławnicy. Postępowanie będzie toczyło się bez współudziału widowni, w rezultacie z wyjątkiem sędziego centralnego i sędziów ławników, partnerów oraz pełnomocników nikogo poza tym w ogóle nie powinno być na sali. Nie musimy się w takim przypadku kłopotać tym, że przyjaciółka z pracy dowie się za dużo o naszym małżeństwie bądź o tym, co właściwie dzieje się z naszymi małoletnimi dziećmi. Pozostałymi etapami rozprawy są: rozpytywanie partnerów, przesłuchiwanie krewnych, przesłuchanie małżonków oraz w końcu – ogłoszenie wyroku.

Jakie pytania sąd zadaje podczas rozprawy?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sąd przeważnie zaczyna od zadawania ogólnych zapytań. Czy współmałżonkowie prowadzą razem dom? (jeśli nie, wówczas sędzia pyta od kiedy tak to wygląda); jak wygląda sytuacja z dziećmi? (oraz czy są pełnoletnie, kto aktualnie ma nad nimi opiekę, jeżeli matki bądź ojca w takim domu nie ma); czy przedtem toczyły się wobec któregokolwiek spośród partnerów postępowania dla rodzin? I czy jest w ogóle jakaś nadzieja na uratowanie związku małżeńskiego? Po niniejszych zapytaniach sąd przechodzi do przesłuchania obserwatorów zdarzeń. Potrafi to osiągnąć na początkowej rozprawie lub dopiero na drugiej. Na wstępie odpytywani są przyjaciele strony powodowej, a następnie – strony pozwanej. Od sumy świadków wydarzeń uzależniona jest liczebność spraw, a każda ze stron ma szansę zadawać im pytania. Jeśli wszyscy będą już wysłuchani, wówczas sąd przechodzi do wysłuchania małżonków. Mają szansę oni opowiedzieć własny stosunek do sprawy, odnieść się do tego, co właściwie wygłosił któryś ze świadków wydarzeń lub sam współmałżonek.

W jakich przypadkach sąd nie orzeknie rozwodu?

  • W takiej sytuacji, kiedy ucierpiałoby na tym szczęście dziecka, szczególnie niepełnoletniego
  • Byłoby to w niezgodzie z normami współżycia społecznego
  • Rozwodu pożąda tylko odpowiedzialny małżonek, przykładowo ten który dopuścił się nielojalności (drugi małżonek musi uzewnętrznić aprobatę na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W wielu sprawach ma szansę pomóc nam adwokat, szczególnie jeżeli pragniemy, by sąd zawyrokował winę jednej ze stron za rozłam związku. Możemy się również do niego udać wtedy, jeżeli: strony zajmowały łączny dorobek, a jedno spośród nich ma działalność gospodarczą w fazie upadłości; planujemy, ażeby zostały zasądzone alimenty na drugiego współmałżonka czy na najmłodszych członków rodziny; pragniemy posiadać całkowitą zwierzchność rodzicielską czy pragniemy drugiej stronie zmniejszyć stosunki z dzieckiem; okoliczność wymaga osądzenia metody użytkowania ze wspólnego mieszkania, jego przydziału lub przydzieleniu go jednemu spośród małżonków; należy osądzić rozdział pełnego majątku. Adwokat ma szansę nam pomóc nie tylko w sytuacji rozwodu, lecz również podczas separacji. Trzeba wspomnieć, iż rozwód oraz separacją charakteryzują dwie odrębne rzeczy, jakie choć są podobne, lecz różnią się konsekwencjami. Osąd sędziego o rozwodzie działa w taki sposób, iż małżeństwo przestaje trwać. W przypadku separacji związek małżeński w dalszym ciągu istnieje formalnie. Osoby, jakie zdecydowały się na separację, z jakiś względów bynajmniej nie planują zdecydować się na rozwód, przykładowo jeżeli są religijne lub mają na wychowaniu niedorosłe dzieci. Jest również coś wyjątkowego, jak separacja faktyczna, w jakiej mąż oraz żona mieszkają samodzielnie, więc nie zasiedlają tego samego mieszkania.

O czym powinniśmy pamiętać?

Bezwzględnie musimy trzymać przy sobie wszelkie potwierdzenia obciążające pozostałą stronę, jeżeli zależy nam na orzeczeniu wyłącznej winy. Muszą to być fotografie, wiadomości z telefonu, wiadomości internetowe bądź filmy. Powinniśmy dowieść, iż współmałżonek, przykładowo dopuścił się zdrady albo dalej nadużywa trunku. Jeżeli staniemy przed sędzią bez dowolnych dowodów w tej kwestii (bądź bez świadków wydarzeń) osiągnięcie rozwodu potrafi przebiegać niesłychanie mozolnie. Postanowienie sędziego będzie opierało się na przepytaniu małżonków i obserwatorów zdarzeń. Jeżeli potrzebujesz dobrego mecenasa, to wejdź w ten link – Prawnik

Komentarze są wyłączone.