Dobry prawnik pomoże odzyskać alimenty

filmowanie dronem toruń filmy z drona filmowanie dronem cennik
Profesjonalne zdjęcia i filmy z drona
20 kwietnia, 2017
zakręcarki zalkin zamykanie butelek maszyna zakręcająca
Nowoczesne maszyny zakręcające, czyli zakręcarki firmy Zalkin
24 kwietnia, 2017

Dobry prawnik pomoże odzyskać alimenty

prawnik toruń adwokat z torunia alimenty długi

prawnik toruń adwokat z torunia alimenty długi

Jak rodzić sobie z niepłaceniem alimentów przez byłego męża?

Jeśli od plus minus pięciu miesięcy na rachunku rozliczeniowym w ogóle nie pojawiły się alimenty na syna, mamy szansę zrobić poważne kroki, żeby je znowu dostać. Niestety wielekroć rozmaite okoliczności prezentują jak jest to pracochłonne oraz ile można równocześnie się nadenerwować. W sytuacji podpisania konsensusu pieniądze muszą zawsze wpływać bezustannie. Aczkolwiek w przypadku werdyktu sądu – zazwyczaj nie tak to się toczy. Od razu po orzeczeniu wyroku byli partnerzy najczęściej nie pragną ze sobą się komunikować, i bywa także tak, iż jedno zmienia adres, przykładowo wyjeżdża z kraju. Narzekają na to oboje oraz malutkie dziecko, jakie musi mieć zagwarantowane odpowiednie warunki mieszkania. Alimenty absolutnie nie są „zbytkiem”, za pomocą którego mamy szansę zaspokajać prywatne fanaberie. Są zagwarantowane jedynie dla dziecka. To ono jest autentycznym odbiorcą wszystkich pieniędzy nawet wówczas, kiedy osobiście z nich nie korzysta. Jakim sposobem poradzić sobie w sytuacji, kiedy przez dwa miesiące zostało zarejestrowanych parę groszy z powodu alimentów na córkę?

Na starcie pamiętajmy, by porozmawiać z byłym partnerem, nawet jeśli jest to nadzwyczaj trudne. Sprostowanie sytuacji „na wejściu” gwarantuje opcję obrania późniejszej koncepcji. Jeśli to absolutnie nie wpływa na sprawę, spotykamy się ze złością lub brakiem odpowiedzi, możemy wynająć fachowego adwokata, który zajmie się dotkliwą dla nas kwestią bardzo wnikliwie. Musi to być przyjacielska osoba, czyli taka która wstawi się za nami, będzie asystować w każdej chwili oraz wyjaśni wszelakie komplikacje prawne.

Kiedy trzeba skontaktować się z komornikiem?

Mamy szansę dowolnie wyselekcjonować komornika, u którego zostawimy pismo. Powinniśmy sugerować się miejscem pracowni i sumą interesantów, jakich egzekutor musi koniecznie obsłużyć we własnym „rewirze”. O niuanse powinniśmy zapytać swego prawnika, który skontroluje, jakie pracownie będą umiały owocnie przystąpić do zajęcia majątku… i są niedaleko zadłużonego. Należałoby wpisać wszelkie informacje, jakie mamy o ówczesnym mężu – oznaczenia rachunków bankowych, polisy na życie, akcje, adres ostatniego pobytu, PESEL oraz wiadomości dotyczące zajmowanych nieruchomości. Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli dobrze wiemy, iż były mąż posiada jakichkolwiek kapitał (czasami ten zagorzale kamuflowany), powinniśmy wszystko powiedzieć komornikowi.

Nadaremna egzekucja nie jest jednoznaczna z tym, iż w ogóle nie posiadamy teraz jakichkolwiek możliwości na odebranie pieniędzy. W przypadku, kiedy urzeczywistniamy kryteria dochodowe, mamy szansę starać się o fundusze z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja nadaremna to innymi słowy nieuzyskanie alimentów na córkę przez dwa miesiące. „Z urzędu” będą przedsięwzięte właściwe działania w odniesieniu do dłużnika. W pierwszej kolejności były partner zostanie wezwany do uzasadnienia sprawy. Musi obowiązkowo rzetelnie opisać swoją sytuację prywatną oraz finansową, m.in. uzasadnienie niewypłacania alimentów. Prócz tego będzie od niego egzekwowane złożenie oświadczenia majątkowego.

Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, kiedy dłużnik nie posiada pracy lub nieefektywnie szuka miejsca pracy, musi obowiązkowo wpisać się jako niezatrudniony w Urzędzie Pracy. Musi dodatkowo przyjąć propozycję pracy, bowiem w innym przypadku będzie uznany za „uciekającego od zobowiązania alimentacyjnego”. Jeśli kieruje firmą, która daje same straty, też musi wpisać się na listę do urzędu, ale w takim przypadku jako „osoba poszukująca pracy”. Jeżeli były mąż przeprowadza wszystkie zaprezentowane czynności (mianowicie „współdziała”), niestety nie możemy zupełnie nic więcej zrobić. Nawet, jeśli środków finansowych wciąż nie ma. Zasadnicze czynności wdraża się wtedy, jeżeli poprzez przeszłe 6 miesięcy nie pokrył on więcej niż 50% alimentów.

Kiedy dłużnik zaczyna być ścigany za niepłacenie alimentów?

Jeżeli były partner bez przerwy powstrzymuje się od wpłacania alimentów na dziecko, w końcu zostaje dłużnikiem tropiony przez organy państwowe. W tej sytuacji powinniśmy dostarczyć formularz o ściganie za nadużycie z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi w tym miejscu po prostu o „długotrwałą niealimentację”, to znaczy okoliczności, w których dłużnik zupełnie nie pragnie uiszczać, alimentów, bo „ma taki kaprys” oraz w ogóle nie ma równocześnie jakichkolwiek uzasadnionych motywów (szczegółowe informacje powinien przedstawić nam nasz prawnik). Jednocześnie można dostarczyć formularz do starosty, ażeby wstrzymano prawo jazdy takiemu „delikwentowi” i wprowadzono go do biura informacji gospodarczej. Mówiąc w skrócie nie będzie miał szansy wziąć żadnego pożyczki z banku, prócz modnych pożyczek online bez BIK, BIG, ZUS, US…

Skoro dowiedzieliśmy się, iż były mąż rzeczywiście posiadał majątek, tymczasem wręczył go dowolnemu członkowi rodziny, w takiej sytuacji mamy szansę wnieść należyty pozew: skargę pauliańską (o której mówi prawo cywilne) bądź oznajmienie o popełnieniu wykroczenia, które ma za zadanie blokować zaspokojenie roszczeń wierzycieli. Wolno poza tym postulować o „alimenty od rodziców byłego męża”, jeśli on nie jest kompletnie w stanie ich opłacać.

Jeśli zamierzasz wiedzieć dużo więcej, wejdź w link obok – www.prawnik-torun.net

Komentarze są wyłączone.