Nowoczesne maszyny zakręcające, czyli zakręcarki firmy Zalkin

prawnik toruń adwokat z torunia alimenty długi
Dobry prawnik pomoże odzyskać alimenty
22 kwietnia, 2017
pozycjonowanie stron toruń pozycjonowanie pozycjonowanie firmowych stron
Pozycjonowanie stron internetowych – pierwsze kroki
25 kwietnia, 2017

Nowoczesne maszyny zakręcające, czyli zakręcarki firmy Zalkin

zakręcarki zalkin zamykanie butelek maszyna zakręcająca

zakręcarki zalkin zamykanie butelek maszyna zakręcająca

Zakręcarki do mleka, świeżych soków i wody mineralnej

W sektorze spożywczym bardzo ważne jest ścisłe zakręcanie produktów. Głównie – towar absolutnie nie wydostaje się z butelki lub słoika, np. w czasie przetransportowywania. Po drugie – dużo dłużej ochrania naturalny smak, a to dla Kupujących jest naprawdę nie do przecenienia, gdy „penetrują” półki z zatrzęsieniem wyrobów (często kilkunastu odmiennych marek). A po trzecie – mamy możliwość go naturalnie, wydzielać w taki sposób, żeby ogólnie rzecz ujmując nie było go ani za dużo ani za mało. Innymi słowy zakręcarki, bowiem taka formułą określa się maszyny zakręcające, przykładowo weki i butelki, powinny wypełniać bardzo dużo wielorakich kryteriów, aby były zaakceptowane do masowego wytwarzania towarów. W ostatnim czasie jeszcze bardziej zwrócono uwagę na pakowanie towarów wyjątkowo drażliwych, np. kefirów i zaprojektowano maszyny Ultra Clean i aseptyczne. Ich zadaniem jest precyzyjne zamykanie butelek z kilkudniowymi sokami, produktami mlecznymi oraz wodą niegazowaną.

Jeżeli mamy na uwadze maszyny zakręcające towary w różnych opakowaniach, to trzeba wyróżnić:

Zakręcarkę butelek – w owym przypadku możemy wybrać zakręcarkę karuzelową, liniową, z jedną głowicą lub wieżę zakręcającą. Tego typu zakrętarki działają bez zarzutu nie tylko w sektorze konsumpcyjnym, ale także sektorze drogeryjnym, spirytusowym oraz farmaceutycznym.

Zakręcarkę słoików – w tym miejscu głowica zakręcarki jest precyzyjnie dostosowana do klasycznych nakrywek słoików. Na wstępie zakręcarka eliminuje nadwyżkę powietrza, zaś potem zakręca je zgodnie z zasadą twist-off.

Zakręcarkę do owalnych puszek – znakomicie się sprawdzają przy zamykaniu owalnych puszek, które zostały zrobione, przykładowo z aluminium.

Kiedy chcemy dopasować konkretną głowicę, wtedy musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim materiał, z którego przygotowane jest opakowanie. Dzięki temu towar będzie w dokładnej porcji umieszczony w butelce bądź metalowym pojemniku. Zakręcarki mechaniczne posiadają niesamowicie odporną konstrukcję, która gwarantuje ludziom bezpieczeństwo. Rzadko ulegają awariom, jeżeli są odpowiednio eksploatowane oraz konserwowane. Zakręcarki to urządzenia, których budowa wciąż ewoluuje, bo regularnie wdrażane są nowe pojemniki o kształtach innych niżeli dotychczasowe.

Podział zakręcarek ze względu na wariant

Krótko mówiąc zakręcarki możemy podzielić na te z jedną głowicą, wielogłowicowe, zamykarki pracujące w jednej linii i urządzenia odpowiednie dla pojemników o naprawdę niewielkich oraz średnich pojemnościach. Zakręcarki z jedną głowicą powinniśmy z kolei rozbić na zautomatyzowane (same chwytają wieczko) i w połowie zmechanizowane (wieczko należy nałożyć manualnie). Zamykarki wielogłowicowe, m. in. karuzelowe, zawierają od 3 do 24 głowic i mają opcję działać na liniach produkcyjnych o naprawdę dużej produktywności, z opakowaniami szczególnie delikatnymi oraz wtedy, kiedy w pojemniku produkt dotyka górnych brzegów opakowania. Ostatni wariant jest przeznaczany bardziej dla sektora farmakologicznego oraz kosmetycznego (do zamykania chociażby wyjątkowo małych dawek produktu). W przypadku zakręcarek prostoliniowych zakręcanie dochodzi do skutku nieregularnie – kilka albo kilkanaście głowic równolegle zamyka opakowania z wyrobem. Kapslownice idealnie sprawdzą się do zakręcania wody niegazowanej w plastikowych butelkach i napojów z dużą ilością alkoholu. Jednoznacznie zakręcarki są niezmiernie istotnym odcinkiem na linii fabrycznej, pomimo iż zwyczajnie potrzebują w sumie żadnego dozoru. Dzięki zakręcarkom wysokiej jakości zauważalnie podnosi się skuteczność produkcji. Zakrętarki mamy możliwość zaprojektować „od zera” (biorąc pod uwagę, przykładowo wyrób na potrzeby jakiego ma być przystosowana i ilość zamykanych opakowań w ciągu jednej godziny).

Następne maszyny użytkowane w procesie seryjnej produkcji

Do pozostałych urządzeń, dzięki którym konstruowane są kompletne linie produkcyjne, trzeba zakwalifikować: etykieciarki, nalewarki, dozownice oraz napełniarki, inspektory, maszyny do załadunku i rozładunku, orientatory oraz kartoniarki. Wszystkie wymienione maszyny mamy opcję zaopatrzyć w dodatkowe możliwości, m. in. w aplikatory banderoli. Przykładowy proces masowej produkcji rysuje się nam dokładnie w taki sposób: puste pojemniki docierają na linię przemysłową, są zliczane i właściwie rozmieszczane. Nalewarki zapełniają postawione pojemniki produktem, a zakrętarki zasłaniają szyjki konkretnymi nakrywkami. Potem pozamykane towary wchodzą, m. in. do paletyzatorów. W każdej gałęzi proces masowego generowania produktów będzie prezentował się troszeczkę inaczej, ponieważ jest on zależny od typu artykułu. Z tego względu do kremów do twarzy są poświęcone inne warianty urządzeń, zaś do spirytusu i innych napojów monopolowych – inne.

Jeśli zaintrygował Cię niniejszy temat, kliknij w odsyłacz obok – Zakręcarka butelek – a być może odnajdziesz to, czego obecnie szukasz.

Komentarze są wyłączone.