Malowanie bawialni i sal zabaw

Kupujesz dom - sprawdź, co trzeba wiedzieć?
Chcesz kupić dom? Sprawdź najważniejsze kwestie
1 grudnia, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy – świetna rozrywka dla każdego
17 grudnia, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Szkraby kochają gry. Dzięki przeróżnym grom nie tylko miło spędzają czas, ale też pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Bawialnie to doskonały pomysł na spędzenie popołudnia. Są one interesującym zamiennikiem piaskownicy, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Bawialnie to także miejsca, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy stworzyć przyjazne miejsce do gier dla maluchów, które będzie odpowiednie do wieku i zainteresowań. Dlatego tak istotny jest odpowiedni dobór kolorów i motywów występujących w bawialniach. Ściany można na dodatek uatrakcyjnić poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – kolory

Wydawać by się mogło, że kolor to tylko i wyłącznie kwestia gustu. Barwy w naszym otoczeniu mogą wpłynąć na nastrój. Fioletowe kolory relaksują, a brązy kojarzą się z naturą. Biały jest doskonałym balansem, podobnie jak wszelkie barwy ziemi. Kolory w przestrzeni dziecka mają jeszcze większą wagę. Mogą one działać na rozwój młodego człowieka: zachęcać do poznawania nowych rzeczy, pomagają skupić się w czasie nauki. Dlatego tak kluczowy jest odpowiedni dobór kolorów i zachowanie równowagi pomiędzy nimi. Nie wolno zapominać o tym, że to jakich kolorów używa maluch gdy maluje albo rysuje, zazwyczaj przedstawia jego nastrój. Kolory i ich znaczenie były niejednokrotnie elementem badań psychologów.

Malowanie bawialni – zwierzątka czy bohaterowie serialu?

Salę zabaw można pomalować jednym kolorem. Znacznie ciekawszą opcją jest wykonanie rysunków artystycznych dostosowanych do świata dziecka. Inspirujące murale najczęściej widoczne są w żłobkach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W tego typu dodatki inwestują też osoby organizujące imprezy dla dzieci. Dzięki temu nawet proste pomieszczenie zyskuje swój własny, niepowtarzalny charakter.

Bajkowe stworki cieszą się największą popularnością. Wybór jest ogromy. Inspiracją są bajki, które dzieci uwielbiają: historia bardzo charakternych samochodzików, czy ślimaków, które chciały pobijać rekordy prędkości. Pomysłów co roku dostarcza DreamWorks i Disney. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Dobrym pomysłem na dekorację bawialni jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Zawsze sprawdza się las tropikalny, morskie głębiny czy powierzchnia dalekiej planety. Dzięki takim grafikom nie tylko udekorujemy ściany, ale także rozbudzimy kreatywność szkraba. Malunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na ścianach, warto uzależnić od wieku maluchów, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – całość musi współgrać

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Jeśli całość współgra ze sobą i płynnie przechodzi – tworzy to najlepszy efekt. Jeśli wybierzemy jako motyw przewodni projektu przykładowo: las tropikalny — można ciekawie zaakcentować strefy w sali zabaw. Rysunki z wodopojem czy jedzącymi małpkami mogą znajdować się blisko stolików, czy zdobić część przeznaczoną na salę urodzinową. Liany i wysokie konary drzew idealnie sprawdzą się jako zaznaczenie części wspinaczkowej. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Artystyczne rysunki dla dzieci pozwalają spełnić dziecięce marzenia. Kreatywność dzieci jest nieograniczona. Warto to z nimi przedyskutować.

Malowanie bawialni – farba farbie nierówna

Miejsce dedykowane dzieciom musi odpowiadać maluchom, ale także nie może im szkodzić. Tyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też artystycznych murali dedykowanych dzieciom. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. Idealnie sprawdzają się między innymi farby rozcieńczane wodą. Pamiętać musimy o tym, że wśród maluchów są też uczuleniowcy. Dlatego tak ważny jest wybór niezagrażających produktów.

Zalety

Wykorzystanie muralu jako elementu dekoracyjnego wszystkich sal dla dzieci to świetny pomysł na wyróżnienie się na tle innych tego typu miejsc, a w dzisiejszych czasach ma to dużą wartość. Brzdące zapamiętają ciekawe rysunki,a to będzie miało wpływ na decyzję rodziców. Przemyślaną dekoracją ścian można powiększyć przestrzeń, czy ukryć jej braki. Artyści znają się na swoim fachu, tworzą wspaniałe murale, które podobają się dużym i małym.

Tego typu zdobienie sal zabaw zyskuje na popularności. Wielu plastyków zachęca do skorzystania ze swoich usług. Tego typu inwestycja z całą pewnością umili czas dzieciom, a to przecież chodzi. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Wykorzystanie postaci z bajek istotne jest też w szpitalach i domach dziecka. Uśmiech dziecka ma ogromne znaczenie, dlatego wato dołożyć wszelkich starań, aby był on możliwy.

Wszystko o malowaniu artystycznym —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.