Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

Skuteczne odchudzanie toruń sposoby na płaski brzuch zabiegi wyszczuplające
Płaski brzuch, czyli jak się odchudzać
7 kwietnia, 2017
odszkodowania toruń dochodzenie odszkodowań kancelaria odszkodowawcza
Odszkodowania i ubezpieczenia zdrowotne
11 kwietnia, 2017

Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

dj na wesele dj łódź dj na imprezy

dj na wesele dj łódź dj na imprezy

Jak zorganizować wystrzałową imprezę?

Wszyscy wiemy z doświadczenia, iż doskonałe imprezy to takie, które ogólnie rzecz ujmując nie są rozplanowane w każdym najdrobniejszym szczególe – czyli mnóstwo rzeczy zwyczajnie odbywa się pod wpływem chwili. Częstokroć jest tak, że im bardziej jesteśmy negatywnie nastawieni i nie chcemy iść do kogoś, wówczas impreza jest jeszcze bardziej ciekawa. Zaś jeżeli rozpoczynamy pierwsze przygotowania tydzień wcześniej (kobiety fundują sobie często „odlotowe” stylizacje z niniejszej okazji i dobierają makijaż), wtedy prywatka okazuje się bardzo nudna oraz chcemy natychmiast z niej wyjść. Osoba, jaka jest pomysłodawcą w zasadzie nie może całkiem przewidzieć wszystkich wydarzeń, może tylko zaoferować pewne ramy, przykładowo że o godzinie 12.00 w czasie Sylwestra wszyscy będą pić szampana na świeżym powietrzu oraz oglądać sztuczne ognie. Jego zasadniczym przeznaczeniem jest zawsze to, aby niczego uczestnikom absolutnie nie zabrakło. Idealnym pomysłem jest przygotowanie optymalnej oprawy muzycznej, m in. na zabawie będzie grał popularny DJ.

Wysłać sms czy wydrukować zaproszenia?

Zrealizowanie imprezy absolutnie nie polega tylko na zaproszeniu gości sms-em i postawieniu napojów wysokoprocentowych na stole. Właśnie – jeżeli chodzi o zawiadomienia. Przekazywanie krótkich sms-ów w stylu: „w niedzielę potańcówka, wbijaj”, „w weekend u mnie, prywatka do białego rana” albo „zajrzyj, imieniny u mnie”, jest odrobinę proste. Interesującym zamysłem jest więc stworzenie zaproszeń oraz osobiste ich wypełnienie, bądź przesłanie wiadomości, ale o trochę innym charakterze, dla przykładu:

„W związku z powszechnymi listami poddanych, monarcha wszystkich włości król Andrzej I, jako że jest panem łaskawym, wzywa na atrakcyjną zabawę pod „Modrym Fartuchem”, gdy tylko w piątek Słońce zamaskuje się za widnokręgiem. Koniecznie trzeba posiadać przestronne okrycie i sporą dozę dobrego nastroju. Na zabawie robieniem melodii zajmie się rynkowy DJ, a kolacja skończy się wówczas, gdy wszyscy przybyli goście pogrążą się we śnie bądź nawrócą do własnych zamków.”

Wyszło bardziej zachęcająco, prawda? Bez wątpienia więcej przyjaciół przybędzie na dyskotekę po otrzymaniu takiej wiadomości. Należy pamiętać, by mówiąc w skrócie nie była zbyt pompatyczna – powinna mieścić odpowiednią porcję powagi i dowcipu. Jakich błędów należy unikać? Taki sms czy zawiadomienie w postaci kartki w ogóle nie może nikogo urazić. Odpuśćmy sobie definiowanie przyjaciela niezbyt miłą ksywą (choćby jeśli na wybraną osobę w taki sposób mówią inni), pisanie czyichś cech temperamentu (zwłaszcza pejoratywnych) i innych porównywalnych rzeczy.

W przypadku kiedy wydajemy zaproszenia dla gości, wtedy krótko mówiąc nie muszą one posiadać konstrukcji nieskalanej karteczki zapisanej tekstem. Nie muszą to być także kartki zakupione w hipermarkecie papierniczym bądź w internecie. Oryginalnym zamysłem jest spontaniczne obrobienie graficzne zaproszeń, np. w formie listu gończego rodem z XIV wieku. Wszystko zależy bez wątpienia od profilu prywatki, przykładowo czy przybyli goście będą poprzebierani.

Jakie przekąski, alkohole i dania powinny pojawić się na imprezie?

I tutaj pojawia się pierwszy, i równolegle bodajże najbardziej istotny temat: czy jakiś z przyszłych uczestników posiada reakcję alergiczną albo nietolerancję na wybrane potrawy? Jakie są preferencje kucharskie gości? Czy chcą imprezować na działce przy ognisku czy podjadać wykwintne potrawy w dobrej restauracji? Na świetnej zabawie napój wysokoprocentowy nie „przykryje” dobrego jedzenia, innymi słowy, iż wszystkie dania muszą obowiązkowo obejmować naczelne miejsce, a nie białe wino albo tequila. Każdy bardzo dobrze wie, iż w ogóle nie wolno pić alkoholu na tzw. „goły żołądek”. Zanim uczestnicy zaczną popijać właściwej klasy napoje alkoholowe, muszą coś przełknąć. Menu powinno być przystosowane do ich indywidualnych preferencji, przykładowo jeśli towarzyszka ze szkoły jest uczulona na marchewkę, to wspaniale by było, jeśliby na ławie zostały postawione zakąski i główne posiłki bez niniejszego warzywa. Skoro przyjaciel z akademika ma kłopot z nietolerancją pszenicy i mleka, wówczas dobrze jest opracować co najmniej 2 potrawy jedynie dla niego. W innym przypadku będzie przesiadywał przy pachnących potrawach i zupełnie nic nie jadł, lub doniesie własne jedzenie, natomiast na taką okoliczność krótko mówiąc nie powinien pozwolić żaden inicjator imprezy (jeśli troszczy się o to, by wszyscy przybyli goście znakomicie się bawili). Koszty zabawy mamy szansę niewątpliwie rozłożyć na wszystkich uczestników zabawy – wraz z nakładami związanymi z wynajęciem DJ-a. Każdy spośród nich doniesie zwyczajnie ze sobą trunek oraz wcześniej omówione posiłki. Należy jednakże pilnować, by mówiąc w skrócie nie pojawiło się kilkanaście butelek z szampanem oraz pojedyncze czerwone wino (lub na odwrót). Lecz to co każdy gość zapewnia na imprezie trzeba określić na starcie.

Jeżeli chcesz wynająć na własną zabawę kogoś, kto będzie odpowiedzialny za dobrą muzykę, to wejdź w link po prawej stronie – DJ łódź – a przeczytasz pod nim interesujące informacje.

Komentarze są wyłączone.