Paintball laserowy – świetna rozrywka dla każdego

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci
Malowanie bawialni i sal zabaw
8 grudnia, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED i telebimy – zachwyć odbiorców
22 grudnia, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Na ten moment ziemianie regularnie próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie starcza nam już normalne wyjście na piwo, czy do klubu. Jednym z niebanalnych pomysłów na ciekawą wspólną rozrywkę grupy pracowniczej lub wieczór w gronie kolegów paintball. Wybrani fani tej pełnej adrenaliny rozgrywki zdecydowali się przejść na laser tag – częstokroć nazywany paintballem laserowym. Czemu tak jest?

 

Paintball laserowy a powszechny

 

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów opisujących proces zwiększenia fali rozgłosu paintballa laserowego. Przeanalizujemy teraz, jakie mamy najważniejsze różnice między obiema dziedzinami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Przede wszystkim – sprawa bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie zawiera określonej liczby nabojów, która towarzyszy nam w częściej spotykanej wersji paintballa, co powoduje, że odczuwany dyskomfort nie występuje. Ktoś powie – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Pewnie będzie uznanie wśród określonego grona, ale mimo wszystko – celowanie wiązką światła ma swoje łatwo dostrzegalne argumenty.

Bezpieczeństwo laser tagu ogarnia tak pojedynkujących się jak i najbliższe towarzystwo. Nie należy stosować zaawansowanych form zabezpieczenia terenu, a samej batalii może przypatrywać się grupa kibiców, zgromadzona niedaleko epicentrum zdarzenia.

Pojawia się wątpliwość – co w kwestii światła, które emituje broń, wykorzystywana przy laser tagu. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, całkowicie przyjaznej dla oczu. Z tego powodu walczący i publiczność mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy przedstawia ciekawe rozwiązania, a wśród nich należy podkreślić temat ubioru do gry w laser tag. Gdy chodzi o tradycyjny paintball, mocne wrażenia i najlepsza zabawa są okupione zaawansowanymi osłonami oraz grubymi mundurami. Na pewno to ostatnie będzie nam przeszkadzać, gdy rządzi duży upał w lipcu czy miesiąc później. W tej kwestii na pewno lepiej mają amatorzy paintballa laserowego. Strój możemy dobrać niemal dowolnie, a co za tym idzie czujemy luksus oraz luz w trakcie gry.

Dzięki temu, iż amunicja z tradycyjnego paintballa została tu zmieniona na wiązki światła – poszerza się liczba przyszłych amatorów laser tagu. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie możemy go polecić dzieciom, a przy zachowaniu wymaganych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w paintball laserowy – choć zwykle jest zobowiązany pokazać niezbędne specjalne zezwolenie od rodzica. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

Paintball laserowy – rozgrywka jak z gier komputerowych

 

Prawdopodobnie wielu z Was minimum raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Quake. W obecnych czasach paintball laserowy sprawia, że tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Jest to możliwe dzięki prowadzeniu dziennika statystyk po rozgrywce. Warto podkreślić – w paintballu laserowym nie działa zasada, że po jednym skutecznym ciosie od rywala wypadacie z gry. Brzmi ciekawie, prawda? Nie zatrzymujmy się na tym. Uznana firma oferująca możliwość pogrania w laser tag zapewne będzie się starała odwzorować broń, stosowaną przez wojsko z naszego kraju lub innych krajów. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, stosowany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Niemiec. Rzecz jasna prócz samej broni, musimy mieć zamontowane czujniki, które będą informowały o trafieniu albo eliminacji. Rozwiązaniem optymalnym jest umieszczenie ich na głowie. Wyposażenie ekwipunku w ciekawe składniki, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia zawodów i poczucia się jak biegły koneser wcześniej zaznaczonych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag dziś możecie spotkać w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

 

Opisaliśmy już sporo atutów paintballa laserowego. Te argumenty, w parze z dosyć niewielkimi cenami powodują, iż ten typ rozrywki będzie bardzo dobrym rozwiązaniem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w obecności zgranej paczki, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, którzy chcą zapewnić przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 zjawiskowy wieczór kawalerski. Dziś zwykła impra klubowa nie musi być wszystkim, a tak męska rozgrywka połączy świetną zabawę z odpowiednią dawką emocji, która przyda się przed ślubem.

Paintball laserowy wygląda również na świetny pomysł na integrację większej liczby pracowników Waszej firmy. Kolejnym atutem jest to, iż może być zorganizowany zarówno w zamkniętym pomieszczeniu, jak i na otwartym terenie.

Paintball laserowy wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz przygotować niebanalną godzinę WF-u lub zapewnić uczniom kolonie.

To trzeba mieć na uwadze – większość spółek z paintballem laserowym będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a ze względu rosnącą modę na paintballa laserowego, trzeba zapewnić sobie miejsce odpowiednio wcześniej, a gdy godzina zostanie dogadana, powinno się przyjcie troszkę wcześniej i otrzaskanie się z normami, panującymi na terenie obiektu oferującego imprezę. Kiedy już wszystko będzie gotowe, skończy się przyjaźń i rozpocznie się rywalizacja!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.