Szkoła pływania niemowląt

Dobry Dentysta Toruń klinika stomatologii estetycznej w Toruniu
Dentysta Toruń – Leczenie i profilaktyka
29 stycznia, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszka ortopedyczna – jak spać
15 lutego, 2019

Szkoła pływania niemowląt

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od jakiegoś czasu nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej pospolita. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to też fantastyczna forma spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla małych dzieci jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. ze względu na to zaczęły powstawać specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi instruktorami, które umożliwiają naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych pociech, przedstawiają odpowiednie ćwiczenia które wspomagają rozwój malców. Same maluszki świetnie się przy tym bawią. Spędzanie czasu w wodzie jest dla nich pozytywnym doświadczeniem. Jest to również idealna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Zajęcia trwają w w przybliżeniu pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc odpowiednio przystosowana. Niemowlak może uczestniczyć w takich zajęciach już w wieku trzech miesięcy, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj niknie już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu bycia pod wodą wstrzymuje oddech}. Jeśli się spóźnimy będzie go trzeba tego od nowa nauczyć.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą nieść za sobą wiele stresu, zarówno dla matki jak i pociechy. Dlatego ważne jest, aby się odpowiednio przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun również bierze czynny udział w szkółce. Obowiązkowy jest prysznic przed wejściem, przecież chodzi tu o zdrowie pociech. Nie zapomnijmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Pociechy różnie reagują w trakcie pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie histerii nie należy uciekać do domu. Każdy szkrab musi się oswoić, mało prawdopodobne jest to, aby nie polubił takich zajęć}. Nie możemy oczekiwać, aby od razu mu się spodobało. Basen jest ogromną ilością ilością nieznanych bodźców, są to nowi ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością duży krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają dodatkowych zajęć, szczególnie tych, w trakcie których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy najwięcej czasu spędzają przed ekranem. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować przejawy agresji i uspokoić podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i fantastycznie się bawią, dodatkowo mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie jest naturalnym środowiskiem człowieka, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią styczność. Dobrze jest nie bać się w trakcie wypoczynku wejść do morza, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też uratować komuś życie, czy mieć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk uczęszczania na basen będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Może się też okazać, że przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Czasami warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają całkiem sporo możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Zajęcia umożliwiają też zawieranie znajomości. Wieloosobowe grupy są odpowiednie, aby zyskać towarzysza na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Maluszki widzą, że doskonała zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też poza nim. Będą chciały z niego wyjść, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem obcych ludzi, słuchaniem poleceń a także koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Oczywiście nic nie ma tylko zalet. Pociechy są narażone na zachłyśnięcia. Przy wyborze nieodpowiedniego trenera, zajęcia nie dostarczą pożądanej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej ciekawej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.