Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
30 marca, 2017
Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus
Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej
2 kwietnia, 2017

Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości

Jak powstały papierowe dekoracje?

Czym są wycinanki? Przecież zna je naturalnie każdy z nas! Niekiedy rozcinanie różnorakich konturów z pstrokatego papieru, magazynów lub kartonu definiuje się jako „sztukę niszczenia papieru”. Krótko mówiąc wycinanka powstaje z wycięcia większej ilości kolorowego papieru w taki sposób, by reszta została w jednym kawałku. Nie tylko dzieci w zerówce kochają zostawać przy stole oraz wycinać różne kształty, a później przylepiać je na ściany albo wieszać na lodówkę. Czy na ślubie kolorowe wycinanki papierowe mogą być ciekawym dodatkiem? Czy mają szansę pełnić rolę fajnej, przyciągającej oko dekoracji? Oczywiście mogą, lecz powinny być wykonane niezmiernie precyzyjnie. Musimy używać wyłącznie wyjątkowo ostrych narzędzi, przykładowo nożyczek czy skalpeli. W ubiegłych czasach posiłkowano się nożyczkami do ścinania owiec, gdyż były niezwykle ostre.

Historia wycinanek z papieru, z jakich aktualnie przygotowuje się przeurocze dekoracje ślubne, były bardzo popularne w Chinach (gdyż to naturalnie tam odkryto papier). Z fantastycznych, różnobarwnych wycinanek konstruowano błyskotki do włosów dla niewiast z dynastii Tang. Za to na chińskich osadach, gdy kończyły się plony, kobiety zasiadały solidarnie do stołu oraz wykonywały wówczas fascynujące wycinanki z papieru. Każda dziewczyna musiała obowiązkowo wyszkolić się z kilku metod obcinania kształtów, ponieważ przed wydaniem za mąż były rozpatrywane jej umiejętności. Meksyk był następnym krajem, w którym wycinanki papierowe cieszyły się ogromną sławą. Wycinano rozmaite desenie z bibuły i później zawieszano je na wisiorach przy drodze. Nierzadko wykonywano to z okazji zamążpójścia, chrztu dziecka czy innych świąt liturgicznych. Przystrojone miasto musiało wtedy prezentować się fantastycznie!

W naszym kraju wycinanki są obecne w sztuce ludowej, praktycznej i modzie. Coraz chętniej Państwo Młodzi stawiają się na ręcznie wytwarzane zaproszenia, dekoracje w Kościele, znakowanie weselnych stolików oraz inne dekoracje weselne. Wycinanki na niezliczonych ślubach wcale nie są jedynie niewiele znaczącym tłem, lecz nierzadko stanowią kluczowy motyw. Na przykład podczas Wielkanocy dominują barwne wycinanki z elementami kwiatowymi i zwierzęcymi.

Jak zadbać o wyjątkowy design, czyli papierowe dekoracje ślubne

Istnieje sporo technik tworzenia wycinanek papierowych, jednak do najbardziej znanych przynależą te przygotowywane manualnie oraz laserowo. Pierwsze są niesamowicie drogie, bo każda osobna wycinanka jest wykonywana na wyjątkowe zamówienie. Sporo czasu zajmuje zrobienie prototypu, a później przygotowanie kilku analogicznych egzemplarzy. Wycinanki wytworzone laserowo są znacznie tańsze, jednakże mówiąc w skrócie nie mają – jak to się zwykle nazywa – „tego czegoś”. Na ślub na pewno warto kupić kosztowniejszą alternatywę, jeżeli zależy nam na dokończeniu każdego szczegółu.

Ciekawym zamysłem są karteczki z życzeniami. Sprawdzą się nie tylko w przypadku ślubu, ale też na inne okazje, m in. narodziny potomka, Dzień Dziadka, Boże Narodzenie czy I Komunię. Na takiej kartce mamy szansę umieścić samodzielnie stworzony wiersz i autografy członków rodziny. Te panny młode, które są naprawdę odważne, mogą wytworzyć biżuterię z papieru, m in. naszyjnik. W szczególności, iż zwyczajnie każda kobieta na ślubnym kobiercu ma włożone cenne błyskotki. Absolutnie nie chodzi tu o oszczędzanie, ale o zaabsorbowanie wszystkich gości w niecodzienny sposób. Przygotowanie wymienionych dekoracji ślubnych można zlecić osobie, która doskonale sobie z tym poradzi.

A jeśli nie chcemy papierowych dekoracji ślubnych?

Ślub jest unikalnym przeżyciem, dlatego dekoracje weselne muszą być bezbłędnie dobrane do charakteru, w którym będzie się ono odbywało. Od jakiegoś czasu dużo osób rozważa wesele w charakterze „przemysłowym” albo kilku stylach jednocześnie Pierwszy wymieniony styl opiera się na użyciu „motywów fabrycznych”, zaś nierzadko sama uroczystość ma miejsce w wynajętym spichlerzu czy dawnej fabryce. Tymczasem drugi jest trendem „swobodnym”, w jakim rządzą wątki roślinne i iluzoryczny bałagan. Luksusowe uroczystości, na jakich przybyli goście ubrani są w uroczyste garnitury i suknie, stopniowo dobiegają końca. W dzisiejszych czasach przeważają prawdziwe amarylisy we włosach, papierowe kwiatki powieszone w wielu miejscach na sali, torty weselne zaprojektowane w stylu renesansowym oraz przebrania dla gości rodem z balów kostiumowych. Wszystko w istocie zależy od naszej kreatywności oraz… kompetentnego realizatora wesel. Dekoracje weselne koniecznie muszą olśniewać, lecz ogólnie rzecz ujmując nie taki, który całkiem „przesłoni” parę młodą. Przed tak wyczekiwanym dniem trzeba dogłębnie rozpatrzyć, czy wszystkie szczegóły są ostatecznie opracowane. Skonstruowania ozdób nie można odkładać na ostatnią chwilę.

Jeżeli jesteś zainteresowana tworzeniem nietuzinkowych dekoracji lub chcesz wynająć scenografa na swój ślub, kliknij w odnośnik obok – Dekoracje ślubne Toruń – a na pewno wyszukasz wszystkie przydatne informacje.

Komentarze są wyłączone.