Jaki ekran LED wybrać? Wielkość, jasność i jakość

reklama toruń identyfikacja wizualna studio graficzne toruń
Trendy w projektowaniu stron www
12 kwietnia, 2017
kancelaria notarialna notariusz toruń notariusz usługi
Spisywanie umowy najmu okazjonalnego
15 kwietnia, 2017

Jaki ekran LED wybrać? Wielkość, jasność i jakość

wynajem telebimów obsługa masowych wydarzeń ekrany LED

wynajem telebimów obsługa masowych wydarzeń ekrany LED

Telebimy od kilku lat są solidnym punktem miejskiej architektoniki. Punkty, w jakich są przymocowane, nabierają zdecydowanie odmiennego charakteru. Są częściej zwiedzane, zaś treści promocyjne szybciej są zapamiętywane przez przypuszczalnych Konsumentów. Metoda LED na pewno posiada sporo plusów, jednakże absolutnie nie należy do najtańszych. Warunki klimatyczne nie oddziałują w żaden sposób na intensywność ekranu LED, ani na możliwość emitowania poprzez niego obrazów. Niektóre są rzeczywiście jasne, że można je zaobserwować z odległości co najmniej 40 metrów. Jednocześnie nasłonecznienie nie stanowi większego kłopotu – reklamy są dobrze widoczne. Dzięki wdrożeniu ochrony IP 65 ekrany LED poprawnie pracują w czasie zawiei, gradu lub burzy. Obecnie są stosowane jako strategiczny sposób do przekazywania różnych informacji, np. reklam, kursów walut albo efektów sportowych. Jako nowoczesne narzędzie marketingowe ekrany LED stały się wręcz niezbędne.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lub wynajmie ekranu LED?

Prowadzenie biznesu bez reklamy jest bezsensowne – to sprawa banalna. Aby zwiększyć sprzedaż, m. in. rozbudować grono solidnych Kupujących oraz zaintrygować nowo-powstałych, powinniśmy obowiązkowo wybrać sposób reklamy. Instytucje, jakie potrafią wydać o wiele więcej pieniędzy, będą zamieszczały spoty marketingowe na wielkich ekranach LED lub chwalić swoje towary w TV. Jak rzeczywiście rysuje się nam sprawa z telebimami? Czy wynajem ekranów jest autentycznie taki rentowny? W jaki sposób ma się sprawa z telebimami z perspektywy technicznej? Co zrobić, by po dłuższym okresie (np. po kilku latach) wyświetlał treści jak nowy? Krótko mówiąc nie można w skrócie odpowiedzieć na wszelakie pytania, bowiem wybrane kwestie wiedzą przede wszystkim osoby dobrze znające branżę.

Planując nabycie albo podnajem telebimów, trzeba rzucić okiem na kilka kluczowych spraw, które mają wielki wpływ na jego pracę po dłuższym okresie. Absolutnie nie chodzi jedynie o opłatę oraz jakość, na które na początku zwracają uwagę odbiorcy.

Klasa diod, z których został skonstruowany telebim

Taki czynnik przesądza o żywotności ekranu, jego czystości i… wartości. Telebimy nadzwyczaj tanie są zwyczajnie zaprojektowane z chińskich diod, które mają wysoce małą jasność i są w stanie przysparzać masę kłopotów w trakcie pielęgnacji. Ponadto często można zauważyć nierówny koloryt wyświetlacza, jakie są po prostu odmiennością temperatur, która dokonuje się w diodach o różnorakich kolorach. O wiele bardziej przychodowy jest dzisiaj wynajem ekranów LED, które są wytwarzane w Tajwanie. Ogólnie rzecz ujmując nie łudźmy się jednak – najatrakcyjniejsze telebimy są budowane w Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Sposób łączenia oddzielnych diod

Istotne jest jeszcze to, czy są wmontowywane manualnie czy przemysłowo. W pierwszym przypadku musimy liczyć się z tym, iż odrębne diody potrafią ulec uszkodzeniu oraz będą słabnąć. W rezultacie na ekranie będą zauważalne czarne punkty, a reperacja też nie należy do najwygodniejszych. Diody przyłączane maszynowo krótko mówiąc nie sprawią nam owych problemów.

Intensywność ekranu LED

Bynajmniej nie może być uzależniona od czynników pogodowych, m in. ciepłoty powietrza czy nasłonecznienia. Intensywność na poziomie 5.000-7.000 cd wystarczy, by można było wyświetlać spoty w każdych warunkach, choćby podczas dotkliwych opadów.

Oprogramowanie do ekranu LED

Musimy koniecznie spojrzeć na oprogramowanie, przy pomocy którego będziemy mieli szansę umieszczać modyfikacje na ekranie LED, a konkretniej pokazywać nowe treści reklamowe, łączyć je w określonej sekwencji etc. Bardzo dobrze by było, jeśliby telebimem można było zawiadywać na odległość (czyli poprzez Internet). Jednym z najbardziej komfortowych programów jest naturalnie Screen Show firmy Revolution-Tech. Mamy możliwość przy jego użyciu organizować doprawdy rozbudowane konfiguracje materiałów promocyjnych, co zarówno dla firmy wypożyczającej telebim, jak również dla oferenta, jest niesłychanie ważne.

Czy opłaca się inwestować w telebimy?

Całokształt zależy od tego, w jakiej strefie będzie się znajdować, jakie będzie mieć gabaryty oraz marki. W przypadku kiedy kupimy chiński ekran LED, to na pewno musimy mieć na względzie to, iż będzie wymagać sporej liczby napraw, zaś w późniejszym czasie – nakładów finansowych. Ekran LED ma wyjątkową przewagę ponad innymi wewnętrznymi przekaźnikami reklamy, np. billboardami. Inna jest najzwyczajniej w świecie percepcja obrazu. Konsumenci mocno kierują uwagę na pomysłowe reklamy, które interesują identycznie jak filmy w kinie. Dla wybranych osób odpłatność wynajęcia telebimu będzie ceną zaporową, a na zamontowanie ekranu LED trzeba posiadać specjalne pozwolenie (wcale nie można umieścić przedstawionego ogromnego obiektu w losowym miejscu). Trzeba mieć na uwadze, iż monitory LED nie mogą być instalowane prostopadle do nawierzchni, gdyż rażą wzrok kierowców – są więc rozpatrywane trochę jak niebezpieczeństwo. Dobrze jest jednak zakupić czy wypożyczyć znakomitej jakości telebim, bowiem Kontrahenci w zaprezentowanym przypadku lepiej zauważają materiały promocyjne. Zaś firmy częściej płacą za transmisję treści, gdyż przedkłada się to na sprzedaż.

Jeżeli jesteś zaciekawiony zaprezentowaną odmianą promocji, kliknij w link mieszczący się tutaj – Wynajem ekranów LED

Komentarze są wyłączone.