Kubek termiczny idealny na każdą okazję

Nowoczesne techniki izolacji termicznych
28 sierpnia, 2020
Kubek termiczny idealny
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek dla każdego

O kubkach termicznych rozmyślamy zwykle w sezonie jesienno-zimowym, jeśli chcemy zabrać gorącą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, a także np. w podróż samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy , że kubki termiczne nie tylko trzymają gorąco, ale również są wyśmienite do noszenia chłodnego picia gdy jest gorąco. Który kubek będzie doskonały dla Ciebie? To zależy od tego, czy potrzebujesz kubka do codziennego korzystania, czy bardziej zastanawiasz się nad turystycznymi termosami. Wyśmienity kubek termiczny na długo utrzyma ciepło kawy czy herbaty albo zimno picia. Z tego powodu z termicznego kubka można korzystać cały czas, zwłaszcza że jest on produktem szczelnym oraz wygodnym, dlatego sprawdzi się w każdej sytuacji.

Na co zwrócić uwagę, kupując kubek termiczny?

Jeśli planujemy zakup termicznego kubka, warto na początek zwrócić uwagę na parę ważnych aspektów. W głównej mierze najbardziej ważny jest materiał jego produkcji. Tak sprawdzimy jego przeznaczenie oraz umiejętność utrzymania zimna albo ciepła. Drugim elementem jest pokrywka kubka termicznego. Powinna być nie tylko szczelna, żeby zatrzymać ciepło lub zimno wewnątrz na porządanym stopniu, ale również gwarantować wygodny sposób picia. Powinno się również sprawdzić kształt termicznego kubka oraz jego objętość. Kubki o niewielkiej objętości nie sprawdzą się na wielogodzinnych wyprawach, z tego powodu w tej kwestii powinniśmy dostosować pojemność termicznego kubka do własnych potrzeb. Co więcej jego kształt ma również wartość pod względem użytkowym. Wolimy, by miał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w ręce albo nawet w rękawiczce. Ponadto powinien być stabilny, a jeśli chcemy korzystać z niego w aucie, warto by mieścił się w miejscu wyznaczonym na termiczny kubek.

Który termiczny kubek wybrać?

Kubek termiczny doskonały do biura, do pracy

Kubki termiczne często kupujemy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z jakich są wykonane, znaczna część z nich sprawdzi się w pracy. Wybór termicznego kubka do pracy najlepiej jednak uzależnić od charakteru pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie kubki termiczne, jakie zapewniają dłuższy czas zachowania temperatury. Możemy zdecydować się na malowniczy kubek ceramiczny, szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że można je kupić w różnych kolorach i wzorach, to jeszcze są lekkie, wygodne i nie zatrzymują zapachów. Czasami do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż te słabiej zachowują ciepło i zimno. Forma pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie najlepszy dla kierowcy albo dla pracownika budowy. Chociaż ze względu na, że np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany jest słabiej odporny na uszkodzenie.

Który kubek termiczny jest dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być najlepiej lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Ze względu na to najczęściej wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one stosunkowo tanie, mają sporo kolorów i wzorów, a do tego są wygodne. Bez trudu wejdą do tornistra i są nietrudne w korzystaniu. I choć mniej czasu utrzymują ciepło lub zimno i stosunkowo nie są tak trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozpadną się jak na przykład termiczny kubek ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny odpowiedni na spacer

Plastikowy kubek termiczny sprawdzi się również na spacer, kiedy potrzebujemy wygodnego termicznego kubka, ale nie skupiamy się na długotrwałym zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak zachowanie ciepła lub zimna jest konieczne, lepiej nabyć termiczny kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w przenoszeniu, wygodne, a dodatkowo nie mają w składzie związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są droższe i można je porysować, ale są odpowiednie za sprawą swoich zalet.

Które kubki termiczne zda egzamin w trakcie wycieczki?

Wyjeżdżając na wycieczkę najbardziej chcemy, aby kubek termiczny jak najdłużej zachowywał zimno lub ciepło picia wewnątrz. Z uwagi na to doskonałym kubkiem termicznym na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Tego rodzaju kubki termiczne najdłużej wśród innych utrzymują zimno lub ciepło, z uwagi na to, że są świetnie izolowane, co sprawia, że zachowują ciepło lub zimno na wiele godzin. Co więcej mają trwałą konstrukcję i są niemal obojętne na upadki. Wadą stalowego kubka termicznego jest jego waga, bo jest on cięższy niż inne.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W aucie powinniśmy szczególnie uważać, z uwagi na to kubek termiczny do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały i dobrze trzyma ciepło lub zimno. Kubki porcelanowe, szklane lub plastikowe są za bardzo nieodporne na uszkodzenia, aby byłby odpowiednie do auta. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane tritanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są wytrzymałe i przez długi czas utrzymują zimno lub ciepło napoju.

Najlepszy kubek termiczny na prezent

Wybierając prezenty najczęściej kierujemy się dobrym wyglądem, dlatego najlepiej nadadzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój wyjątkowy charakter, z kolei ceramiczne kubki wielką ilość pięknych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe również cechują się obszernym wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

Kubek termiczny Contigo

Komentarze są wyłączone.