Kubek termiczny idealny

Kubek termiczny idealny na każdą okazję
29 sierpnia, 2020
Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe stropu pianką PUR
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek dla każdego

O kubkach termicznych przypominamy sobie zwykle w okresie jesienno-zimowym, jeżeli planujemy zabierać ciepłą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, czy np. w podróż samochodem lub pociągiem. Zapominamy jednak, że termokubki nie tylko przedłużają gorąco, ale też sprawdzają się do przechowywania zimnego picia latem. Który kubek termiczny będzie najlepszy dla Ciebie? Wszystko zależy , czy potrzebujesz kubka na co dzień do korzystania, czy interesujesz się turystycznymi termosami. Doskonały termiczny kubek na kilka godzin zatrzyma goraco herbaty oraz chłód picia. Z uwagi na to z kubka termicznego można korzystać w ciągu roku, tym bardziej że jest on produktem wygodnym i szczelnym, dlatego przyda się w różnych sytuacjach.

Co jest ważne, kupując termiczny kubek?

Jeżeli decydujemy się na zakup kubka termicznego, najlepiej w pierwszej kolejności przemyśleć kilka istotnych aspektów. Po pierwsze najbardziej istotny jest materiał jego produkcji. Od tego zależy jego zastosowanie i umiejętność zachowania ciepła lub zimna. Następnym detalem jest pokrywka termicznego kubka. Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, żeby zatrzymać temperaturę w środku na porządanym stopniu, ale również gwarantować wygodny sposób otwierania i picia. Powinno się także wybrać kształt kubka i jego pojemność. Kubki o małej objętości zawiodą na dłuższych wędrówkach, z tego powodu w tym apekcie warto dopasować wielkość kubka do swoich potrzeb. Ponadto jego kształt ma duże wartość pod względem użytkowym. Wolimy, by miał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni lub w rękawiczce. Ponadto lepiej by był stabilny, a jeżeli chcemy używać go w samochodzie, warto by mieścił się w miejscu przeznaczonym na kubek termiczny.

Który kubek termiczny wybrać?

Termiczny kubek idealny do pracy lub do biura

Termiczne kubki z reguły nabywamy do pracy. Patrząc na materiały, z jakich są wykonane, znaczna część z nich sprawdzi się w pracy. Wybór termicznego kubka do pracy warto jednak dobrać od formy pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie kubki, jakie mają dłuższy okres trzymania temperatury. Możemy zakupić piękny termiczny kubek ceramiczny, szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że można je kupić w wielu wzorach i kolorach, to jeszcze są lekkie, wygodne oraz nie chłoną zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż te słabiej utrzymują temperaturę. Charakter pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek będzie doskonały dla kierowcy lub dla budowlańca. Choćby ze względu na, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest słabiej odporny na uszkodzenie.

Który termiczny kubek jest dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być w głównej mierze wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Z tej przyczyny zwykle wybieranymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one dość niedrogie, mają dużo wzorów i kolorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez oporu wejdą do plecaka oraz będą łatwe w stosowaniu. I choć mniej czasu zatrzymują ciepło lub zimno oraz stosunkowo nie są tak trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy upuszczeniu nie rozbiją się jak np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek wyśmienity na spacer

Plastikowy termiczny kubek nada się też na spacer, kiedy potrzebujemy wygodnego kubka, ale nie zależy nam na długotrwałym zatrzymaniu temperatury. Jeżeli jednak utrzymanie temperatury jest ważne, rozsądniej zdecydować się na kubek termiczny z tritanu. Są one lekkie w noszeniu, komfortowe, a do tego nie zawierają związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są droższe i da się je porysować, ale sprawdzą się za sprawą swoich zalet.

Jakie termiczne kubki sprawdzą się podczas wycieczki?

Wyjeżdżając na wycieczkę szczególnie zależy nam, aby termiczny kubek jak najdłużej zachowywał ciepło lub chłód picia w środku. Ze względu na to najlepszym kubkiem termicznym na wycieczkę będzie kubek stalowy. Takie termiczne kubki najdłużej wśród innych zatrzymują ciepło lub zimno, z uwagi na to, że są doskonale izolowane, dzięki czemu utrzymują zimno lub ciepło przez wiele czasu. Dodatkowo mają trwałą budowę i są niemal obojętne na upadki. Minusem kubka stalowego jest tylko jego waga, bo jest on masywniejszy niż pozostałe.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W samochodzie musimy mocno uważać, dlatego termiczny kubek odpowiedni do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz świetnie utrzymuje zimno lub ciepło. Kubki szklane, porcelanowe lub plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, aby byłby odpowiednie do samochodu. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te wykonane tritanu lub ze stali. Te kubki są trwałe oraz długo zatrzymują ciepło lub zimno napoju.

Jaki termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty zwykle kierujemy się dobrym wyglądem, dlatego najlepiej nadadzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój właśny charakter, z kolei kubki ceramiczne wielką ilość interesujących wzorów i kolorów. Chociaż plastikowe kubki także cechują się obszernym wyborem wzorów, nie zalecami ich na prezent.

kubki termiczne sklep

Komentarze są wyłączone.