Termos turystyczny – jaki najlepszy i jak go wybrać

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe stropu pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja nóg woskiem – jak przygotować wosk
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos turystyczny – jaki najlepszy oraz jak go wybrać ?

Decydując się na podróż trzeba zatroszczyć się o porządne pakowanie. Szczególnie gdy jedziemy w góry albo czeka nas wielogodzinne zwiedzanie, należy nie zapomnieć nie tylko o zaopatrzeniu wody czy prowiantu, ale także zimnego lub ciepłego napoju. Wiele osób ceni sobie podróżowanie z turystycznymi termosami, które przez dużą ilość czasu utrzymują ciepło lub chłód kawy, herbaty albo innego napoju. Które termosy turystyczne są oceniane jako najlepsze oraz z jakiej przyczyny? Przeważnie przede wszystkim interesującym nas wyznacznikiem jest czas utrzymywania temperatury, choć tak samo ważna jest szczelność i wytrzymałość. Wśród szczególnie zananych turystycznych termosów znajdują się termosy firm Thermos, Stanley oraz Esbit, z tego powodu warto się im przyjrzeć.

Który termos turystyczny wybrać?

Wybierając termos turystyczny powinniśmy spojrzeć na kilka istotnych elementów, jakie mówią, czy termos będzie dobry w określonych warunkach, czy nie. Ważna jest tutaj funkcjonalność, forma oraz materiały, z których termos jest wykonany. Im bardziej zależy nam na jakości, tym rozsądniej nabyć termosu wykonanego z najlepszej jakości materiałów, jakie nie mają szkodliwych substancji oraz korzystnie wpływają na właściwe funkcjonowanie termosu.

Warto też pomyśleć o tym, żeby termos był wyposażony w powłokę zewnętrzną, za pomocą której mamy przekonanie, że turystyczny termos nie ucieknie się nam z rąk też w rękawiczkach. Sądząc po tym, jak długie planujemy wycieczki, powinniśmy dobrać obszerność swojego termosu. Przeważnie turystyczne termosy sprzedawane są w pojemności: 1l, 0.75l oraz 0.5l. Im mniejsza wycieczka tym mniejszy termos wystarczy. Na obszerne wycieczki warto kupić pojemny termos.

Najważniejszym parametrem, jakim lepiej się zainteresować, chcąc dowiedzieć się, jaki termos turystyczny wybrać jest oczywiście czas zachowania temperatury. W tym przypadku istotny jest nie tylko czas utrzymania zimna bądź ciepła, dlatego że w przypadku najlepszych termosów będzie to nawet pełna doba, ale też zakres temperatur. Nie ma termosu, który utrzyma przez wiele godzin dokładnie tą samą temperaturę. Warto też dodać, że im bardziej wypełniony termos, tym lepiej będzie on spełniał swoją funkcję. By termos okazał się najlepszy, musi posiadać odpowiedni korek. To ten element decyduje o trwałości termosu. Przeważnie korki są zakręcane albo automatyczne z przyciskiem. Jeżeli zamknięcie nie będzie wysokiej jakości, termos nie zatrzyma temperatury.

Szczególnie popularne turystyczne termosy

Na rynku możemy znaleźć wiele turystycznych termosów, chociaż szczególnie popularne oraz kupowane pochodzą od trzech producentów, od lat sprzedających zarówno termosy na żywność oraz termosy do napojów, a także kubki termiczne (te mniej spisują się podczas długich wycieczek oraz charakteryzują się niższą pojemnością) dobrej jakości. Bardzo znane turystyczne termosy należą do firm: Thermos, Stanley oraz Esbit. Są one mocno cenione wśród wielbicieli podróży i wycieczek. Czym cechują się ich termosy turystyczne?

Turystyczne termosy firma Stanley

Termosy turystyczne producenta Stanley posiadają prawie wiekową tradycję powstawania. Tworzone od niemal 100 lat termosy z wkładem stolowym są mocno wytrzymałe oraz od lat uczestniczą w dalekich wyprawach. Według producenta są tak doskonałe, że dadzą radę przetrwać wiele lat w ciężkich warunkach, polegając na swoich właściwościach termoizolacyjnych. Jak już wiemy, umiejętność utrzymania ciepła lub zimna zależy od wielkości i napełnienia termosu oraz jego struktury. Wszystkie modele mają inne możliwości.

W zależności od modeli turystyczne termosy firmy Stanley do posiłków lub napojów utrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 12h przy małych termosach do 20-24h przy średnich, a nawet do 40h przy największych pojemnościach (1,3l);
  • izolację termiczną zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc izolacja termiczna w przypadku turystycznych termosów Stanley jest bardzo rozwinięta. Należy jednak wiedzieć, że w każdym termosie temperatura nie utrzymuje się stała i z biegiem kolejnych godzin będzie stawała się co raz niższa/wyższa.

Turystyczne termosy firma Thermos

Inną tak samo popularną oraz bardzo polecaną firmą sprzedającą turystyczne termosy oraz kubki termiczne jest firma Thermos. To jedna z największych firm projektujących termosy od wielu lat, z porządnych materiałów i surowców. Ponadto Thermos produkuje produkty w swoich fabrykach, bez udziału firm zewnętrznych.

Produkty marki Thermos utrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną  zimna – od 12 do 24 godzin.

Turystyczne termosy firma Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat odnosi sukcesy w tworzeniu kolejnych obiadowych termosów oraz termosów na picie. Ich szeroka oferta kubków i termosów zachęca pasjonatów podróży, a bardzo dobre właściwości utrzymywania ciepła lub zimna, dobra cena i jakość, przekonują, żeby przynajmniej wypróbować ich produkty.

Termosy Esbit utrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że zgodnie z danymi producenta, utrzymanie ciepła dla napoju ok. 98 °C i temperaturze na zewnątrz 20 °C wyniesie 70 °C po 6h, 55 °C po 12 godzinach, a po 24 godzinach około 40 °C.

Czy termos nadaje się do mycia w zmywarce?

Zapamiętajmy, że termosów oraz kubków termicznych nie powinno się myć w zmywarce. Producenci termosów mówią, że w zmywarce można myć jedynie korek, ale nie dotyczy to wszystkich modeli. Zwykle termosów umieszczamy w zmywarce, bo mocne detergenty oraz wpływ wysokiej temperatury podczas mycia, może niszcząco wpłynąć na ich umiejętność do zatrzymywania temperatury.

Termos Esbit

Komentarze są wyłączone.