Termosy obiadowe, potrzebne do pracy oraz w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – dostępne zabiegi odmładzające
24 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon medycyny estetycznej
25 września, 2019

Termosy obiadowe, potrzebne do pracy oraz w podróży.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i na półkach widzimy je od lat, a dokładnie od około roku 1900, jest to dość długi czas od kiedy zaczęły być produkowane. Schemat działania termosu wymyśliło dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a termin pochodzi od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas są świadomi czym jest termos, aczkolwiek znikoma część osób orientuje się jak on dokładnie pracuje. Jest to ,powiedzmy, akcesorium, wykonane z podwojonych ścianek, pomiędzy którymi znajduje się obszar pustki cieplnej. Ściany są bardzo cienkie i dzięki temu wymieniają one znikomą ilością ciepła. Utrata ciepła jest również redukowana poprzez przewodzenie oraz powierzchnie, która przykryta jest osłoną odbijającą światło. Całość sprawia, że termos utrzymuje nasz posiłek lub napój w wysokiej temperaturze przez długi okres czasu. Dzisiaj na rynku znajdziemy tysiące rodzai termosów, mamy możliwość wybierać w barwach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także funkcją, przykładowo, są produkowane termosy tradycyjne, znane każdemu, o zwykłym wyglądzie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do posiłków, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są bardzo ciekawym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych zwykłych właśnie kształtem, tj. są one ,co najważniejsze, dużo bardziej pojemne, po drugie mają całkiem inny kształt, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie znajdziemy tutaj żadnej rozbieżności.Tego typu termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Siedząc długie godziny w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, świetnym pomysłem jest zrobienie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Następna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, rodzinna czy samotna, w góry, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, możemy zabrać ze sobą ulubione posiłki, bez konieczności spędzania dnia konsumując jedynie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to przydatne, jako że wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm potrzebuje pełnowartościowego posiłku, aby móc spokojnie funkcjonować przez następne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, powinno się zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że bardzo często jest trudno zdecydować. Dużą role przy decyzji ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Jest takie przekonanie, że porządny termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon powinien dużo kosztować. Istotną kwestią jest również materiał, z którego nasz produkt jest wykonany. Są termosy plastikowe, które niestety słabo trzymają temperaturę oraz termosy ze szkła i ze stali, które świetnie sobie radzą. Termosy stalowe są najbardziej popularna, jako, że te ze szkła nie są tak trwałe. Kolejna rzecz jaką powinno się obadać przed nabyciem jest zakrętka, przez który może uciec ciepło. Korek może być działający samoczynnie, z uszczelką i łączony. Na wycieczkę w chłodne dni idealnym będzie ten automatyczny, poniewać przez ten typ ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe najczęściej nie są bardzo pojemne; produkowane w ten sposób, aby pomieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos mamy zamiar zabrać na wycieczkę powinno się pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz profesjonalnie wykonane termosy lepszej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć gwarancje, że termos nie wyślizgnie się nam z rąk; ponadto, prezentują się one dużo lepiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, również tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sam termin wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie dania możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest oczywiście błędnym stwierdzeniem, ponieważ nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład leczo czy gulasz.Co interesujące, świetnie służą w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako naczynie. Food jug’i mają jednak jedną wadę, trzymają one temperaturę dużo krócej niż tradycyjne termosy na gorące napoje, jest to tylko 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są całkiem nowe na rynku, ale bardzo szybko stały się popularne i ochoczo nabywane. Chcąc polepszyć jakość swojego odżywiania w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w takie akcesorium.Natomiast podczas dłuższych wypraw na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś wartościowego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pojemność idealnie stworzona, aby zmieścić kompletny posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz zręczne wykorzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość dobrze radzi sobie z izolowaniem temperatury, mamy możliwość więc bycia zadowolonym z ciepłego jedzenia przez długi okres czasu. Nie zapominajmy jednak, że takie termosy nie są wieczne i chcąc nie chcąc po dłuższym użytkowaniu warto je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.