Dobry Fryzjer – szukamy dobrego fryzjera

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty i korony zębów
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Systemy automatycznego nawadniania ogrodów
24 sierpnia, 2020

Dobry Fryzjer – szukamy dobrego fryzjera

Piękne i zdrowe włosy to nie tylko zasługa regularnej pielęgnacji, ale także relacja z właściwym fryzjerem. Specjalista powinien znać oraz odpowiadać na wymagania swoich klientów i ich włosów. Z tego powodu trafny wybór fryzjera jest taki istotny. Troska o włosy oraz umiejętności strzyżenia i układania nie są jedynymi czynnikami, jakie powinny być brane pod uwagę. Wśród innych zasadniczy jest także wygląd salonu oraz stosunek do klienta. Lepiej wcześniej dowiedzieć się, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się zaledwie do życzeń klientów, ale także jest w stanie im doradzić. Ocenia, które fryzury są realne do zrealizowania na włosach w konkretnym rodzaju, a które nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do kształtu twarzy, charakteru albo okoliczności. Sygnałem wskazującym fachowość fryzjera są także certyfikaty, jakie zwykle można zobaczyć na witrynach internetowych lub po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, wartościowy fryzjer systematycznie się udoskonala – uczestniczy w wykładach, szkoleniach zjazdach. Zwiększa swoją wiedzę oraz śledzi nowości. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia szczególnie interesują wielu klientów. Jeśli fryzjer posiada wiedzę, którą potwierdza dyplomami zwykle powinien mieć również umiejętności. Zdarza się też tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze odpowiada każdemu z klientów. Czasami fryzjerzy słyną z ostrych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni formują fantazyjne upięcia, które będą doskonałe na przykład na wesele lub inne okazje. Trzeba więc nie tylko znaleźć fryzjera ze zdolnościami, ale takiego, którego zdolności nam odpowiadają. Z uwagi na to warto poszukać opinii innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie dokumentują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, ile czasu pochłonie pobyt w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy , by upłynął w sympatycznej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zajmują klientów rozmową, ale trzeba mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co będzie skupiać się na przekazywaniu historii, zamiast na włosach. Tego typu rozmów należy się wystrzegać, zwłaszcza jeśli fryzjer dużo narzeka na innych klientów lub na szefa, ponieważ to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Ponadto warto także zwrócić uwagę na to, jak dużo czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Często fryzjerzy zapisują bardzo dużo ludzi w niedużym czasie. Z tej przyczyny oddają im zbyt mało uwagi. Zdarza się również, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich miejscach prawdziwy kontakt z klientem jest znikomy, co może negatywnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym bardziej je zna oraz orientuje się, czego potrzebują.

Istotna jest także komunikacja. Właściwy fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale do niczego nie zmusza. Dobry salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w przypadku wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w zamian fryzjer powinien zaproponować zniżkę, zabieg regeneracyjny lub zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, dlatego jego wygląd jest niezwykle istotny. W tym zakresie kluczową rolę spełnia higiena salonu. Podczas swojej pracy fryzjer korzysta z takich samych narzędzi do obsługi każdego z klientów. Z tego względu w przyzwoitym salonie wszystkie sprzęty są porządnie oraz regularnie czyszczone i dezynfekowane. W sytuacji, jeżeli ktoś by się niefortunnie skaleczył lepiej, by narzędzia były zdezynfekowane i nie roznosiły bakterii.

Ważne jest także to, w jaki sposób personel dba o porządek salonu. Jeśli na podłodze są nieusunięte ścięte włosy lub na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda albo szampon to sygnał, że fryzjer nie jest zbyt porządny i lepiej go unikać. Dobry fryzjer zaraz po skończeniu pracy, porządkuje salon przed przyjściem następnego  klienta.

Należy również ocenić sam wygląd. Salon powinien zachęcać klientów do odwiedzin i skorzystania z usług. Musi więc być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem lepiej zostają w pamięci. Ponure, przygnębiające salony zwykle nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest dobry, a przyjmujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, świadczy także jakość sprzętu i produktów, jakie są tam wykorzystywane. Ostrość nożyczek, maszynek albo brzytw wpływa na rezultat działań fryzjera. Zużyty sprzęt będzie niepewny i może przynieść więcej strat, niż korzyści. Im lepsze narzędzia, tym wyższa precyzja i pewność. Nawet największe zdolności fryzjera nie pomogą, jeżeli sprzęt będzie kiepski.

Dobrze jest również dowiedzieć się, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. Mają one wyższe stężenie środków aktywnych i odżywczych. Ponadto wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawarte są w nich faktycznie naturalne ekstrakty. Dzięki temu są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.