Lifting – dostępne zabiegi odmładzające

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy karne i wykroczenia Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, potrzebne do pracy oraz w podróży.
25 września, 2019

Lifting – dostępne zabiegi odmładzające

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z upływem lat ilość kolagenu i elastyny w skórze znacznie zmniejsza się, co oznacza, że staje się ona zwiotczała oraz pojawiają się na niej zmarszczki. Ci, którzy chcą zachować młodość , mogą decydować się na zabiegi, które zapewnią jej elastyczność i jędrność. Jeżeli jednak takie działania przeciwstarzeniowe są niezadowalające, nowoczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, poprawiają jej kształt oraz wygląd. Ponadto, nowe metody stają się co raz mniej inwazyjne i nie oznaczają skomplikowanych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zwykle posługują się innymi metodami, ale są skutecznym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i innowacyjnych metod liftingowych. Jego działanie opiera się na energii ultradźwięków, jakie są wysyłane przez specjalną maszynę i przedostają się do wnętrza skóry. Docierają zdecydowanie dalej od innych urządzeń (np. laserowych), gdzie wywołują ruch i tarcie komórek, które wytwarza ciepło. To doprowadza do podskórnych mikrouszkodzeń, które motywują procesy naprawcze organizmu. Wytwarzany w trakcie zabiegu kolagen korzystnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Ponadto technologia HIFU może być także używana na różnych częściach ciała. Dzięki wieloletnim testom nad ultradźwiękami, ta technika jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg powinien być wykonywany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na pobudzenie wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg opiera się na pracy fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków wpływają w głąb skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co pobudza ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, redukuje zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a gęstość i jędrność skóry wzrasta już po jednym zabiegu. Takie działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest doskonałą metodą usuwania cellulitu, blizn oraz rozstępów. Zabieg nie ma szkodliwego wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest absolutnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii znajduje się zabieg opierający się na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub innych preparatów czyli stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego unoszą zapadniętą skórę oraz kształtują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest także użycie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dopasowane dawki powodują, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie ukazuje oznak nawet minimalnej ingerencji medycyny estetycznej. Substancję wpuszcza się w tkankę podskórną lub pod mięśnie, a następnie rozciera subtelnym masażem, co daje zamierzone oraz długotrwałe rezultaty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się nawet 18 miesięcy. Co ciekawe może także zastępować inwazyjne operacje plastyczne, dlatego że za pomocą wypełnienia można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie podskórnie specjalnych nici liftingujących. Ich celem jest utrzymywanie skóry, która z czasem staje się znacznie bardziej wiotka. Szczególnie dotyczy to miejsc takich jak: czoło policzki, linia brwi, a także w pobliżu dekoltu albo szyi. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może okazać się za ciężka, by utrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest także to, że nici liftingujące przypominają nici używane podczas operacji i z biegiem czasu całkowicie rozpuszczają się . Wykonuje się je z kilku materiałów takich jak: kwas mlekowy albo glikolowy czy polikaprolakton i zazwyczaj mają one długość około 6 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zwykle taki zabieg jest skuteczny na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat wcześniej lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem odmładzającym uwagi na to, że pacjenci wymagali długiej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Obecnie technologia laserowa jest bezustannie dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna oraz zdecydowanie słabiej ingeruje w tkanki. Tak jak inne techniki, laser ma za zadanie podwyższenie wytwarzania kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń komórek, które motywują organizm do naprawy. Lifting laserowy skutecznie odmładza, poprawiając owal twarzy. Dodatnio oddziałuje również na wygląd skóry, dlatego że dzięki niemu można usunąć blizny, przebarwienia, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najpopularniejszy sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety również mocno inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma za zadanie poprawę napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg kliniki estetycznej robi precyzyjne cięcia w okolicach skroni, linii włosów oraz uszu, po czym ręcznie modeluje, naciągając i układając ją, żeby osiągnąć oczekiwany rezultat. Ten lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności , jak wielką część twarzy albo szyi ma poprawić. Operację liftingującą wykonuje się pod narkozą. Zabieg wymaga długiego czasu wypoczynku. Zwykle opuchlizna znika w ciągu tygodnia, ale na końcowe rezultaty należy czekać około pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny stać się niewidoczne, a rezultat trwały.

https://www.beautymedica.pl/zabiegi/pro-age-hifu-3d/

Komentarze są wyłączone.