Firma sprzątająca

Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020
Natryskowe ocieplanie domu pianką poliuretanową
1 października, 2020

Firma sprzątająca

Czyste biuro czy innego rodzaju zakład pracy staje się wizytówką, na którą potencjalni klienci patrzą, podejmując współpracę z firmą. Chcąc robić dobre wrażenie na tych, co znajdą się wewnątrz budynku, warto zatroszczyć się o porządek. W zależności od powierzchni pojedyncza osoba sprzątająca na umowie może nie wystarczyć, ze względu na to wiele firm rozważa skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Zazwyczaj współpraca ze specjalistami w zakresie sprzątania, jest nie tylko wygodne, ale także zyskowne. Z uwagi na to nic dziwnego, że firmy sprzątające stają się zdecydowanie bardziej znane. Co raz częściej bywa tak, że z tego typu usług korzystają też osoby prywatne, wynajmujące do sprzątania osobistych mieszkań i domów.

Usługi firm sprzątających

Serwis firm sprzątających obejmuje sporo działań porządkowych. W momencie nawiązania współpracy z firmą sprzątającą, należy jasno określić w umowie, które czynności są niezbędne, a także w jakich godzinach i dniach będą wykonywane. Wielokrotnie firmy sprzątające działają już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a nieraz sprzątają na bieżąco – np. w galeriach handlowych. Warto też omówić częstotliwość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy sprzątać 1 lub 2 razy w trakcie tygodnia, natomiast tam, gdzie zazwyczaj pojawia się wielu klientów, lepiej sprzątać codziennie.

Oprócz częstości sprzątania, lepiej pomyśleć o samych usługach. Fundamentalne usługi firm sprzątających to głównie odkurzanie, czyszczenie mebli oraz mycie i zamiatanie podłóg czy wynoszenie śmieci. W usługach znajdzie się też czyszczenie kuchni (w tym np. obsługa zmywarki), toalet i klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających zapewnia także pranie wykładzin czy tapicerowanych mebli. Oferowane są często usługi okresowe, takie jak mycie witryn sklepowych, okien, a do tego samych elewacji. Ponadto w czasie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę zbierania liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a wiosną i latem pielęgnację zieleni.  Dopasowanie usług uzależniony jest od potrzeb danej firmy, jej powierzchni oraz pobliskiego terenu.

W jaki sposób znaleźć rzetelną firmę sprzątającą?

Znalezienie najlepszej firmy sprzątającej warto zacząć od sprawdzenia oferowanych usług, żeby zdobyć pewność, że będzie odpowiadała naszym potrzebom. Ponadto należy zobaczyć referencje oraz umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt umożliwi samodzielną ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nie ma problemu zawieraniem umów , potwierdzających uzgodnienia między stronami. Do firm sprzątające, jakie przekonują do współpracy na podstawie porozumienia ustnego oraz tych, o których trudno znaleźć więcej informacji, należy podchodzić z z dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca zatrudnia profesjonalnych pracowników, którzy mają stały dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Istotną kwestią jest też technika pracy. Personel powinien być zarządzany tak, żeby robienie usług przebiegało szybko oraz na czas. Należy zwrócić uwagę także na pilnowanie grafika pracowników i na zapisy list kontrolnych, potwierdzających częstotliwość przeprowadzanych usług. Aby znaleźć dobrą firmę sprzątającą, należy też zainteresować się środkami czystości i urządzeniami stosowanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie wskaże, że będzie samodzielnie udostępniał niezbędny sprzęt oraz środki myjące, lepiej sprawdzić, jakich preparatów używa dana firma . Zdarza się, że firmy zachęcają do współpracy, gwarantując wykorzystanie najwyższej jakości preparatów sprzątających, których nie da się dostać w zwyczajnym sklepie czy galerii.

Dlaczego warto korzystać z usług firmy sprzątającej?

Zatrudnienie firmy sprzątającej może stać się korzystne z dwóch fundamentalnych przyczyn. W głównej mierze takie rozwiązanie okazuje się zazwyczaj tańsze, w porównaniu do zatrudnienia osób sprzątających na etat. Po drugie, w przypadku, gdy nie posiadamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, opłacając profesjonalną firmę, zdejmujemy ten przymus z pozostałych pracowników, co oznacza, że mogą skupić się na przydzielonych im zadaniach, jakie dają prawdziwe przychody. Co więcej profesjonalne firmy sprzątają o wiele sumienniej oraz uważniej, a przy tym bardzo dyskretnie, jeżeli dostosujemy czas przeprowadzania sprzątania, żeby nie zakłócał pracy pozostałych. Tą metodą powierzchnia miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, oczyszczona oraz nie odstrasza potencjalnych klientów. Ponadto firma sprzątająca z reguły dba o potrzeby miejsca pracy. Jeżeli kończą się ważne elementy codziennego użytku (np. papier toaletowy), zazwyczaj taka wiadomość jest przekazywana do właściwych osób, by nie dopuścić do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy wpływa też na stan zdrowia pracowników i na ich efektywność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to również wygoda oraz oszczędność czasu, którego nie trzeba kierować na porządki, dzięki czemu prościej skupić się na biznesie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.