ekrany led - telebimy diodowe
Ekrany diodowe
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Obecnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne metody usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja dobrej klasy są trwałość, by włosy nie wyrastały z powrotem zbyt szybko i skuteczność, by metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym i obecnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają ciągle udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki kilku metodom. Zadaniem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów pozbywania się owłosienia, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że usuwają nie tylko samą konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale także niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą należy ponawiać, ponieważ laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Należy więc zaczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać najszybciej z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę emituje niewielkie natężenie prądu stałego i tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta technika usuwa włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym procesem. Zazwyczaj zależy to od miejsca i ilości włosów, które mają być poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych metod. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Ponadto dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a daje zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, ale różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana emituje prąd zmienny o niewielkim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej pasuje do usuwania włosów z dużych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może pozostawić po sobie drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne owłosienie, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zlikwidują wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, ponieważ zastosowuje na równi minimalne natężenie prądu stałego i połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej technice przewagę nad innymi i dzięki temu jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale uszkodzone cebulki włosów, nie odnawiają się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, ze względu na co wykonuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go ponowić, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

Depilacja Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.