Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na zredukowanie nadmiernego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Adwokat do rozwodu
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – pomiary specjalne
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki oraz balsamy do golenia, balsamy spowalniające odrastanie włosów, depilacja za pomocą plastrów – to zapewne najczęstsze środki redukowania niepotrzebnego owłosienia. Czy są one wydajne? Zapewne zdają egzamin na kilka bądź kilkanaście dni, jednakże po tymże czasie operację dobrze jest powtórzyć. I to istotnie jest podstawowy motyw wymyślenia depilacji laserowej – inaczej sposobu usunięcia owłosienia na całe życie. Bynajmniej nie jest to koncept nowy, ponieważ jakiś czas temu mnóstwo osób umawiało się na zabiegi z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Dzisiaj najnowszym oraz najlepszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo łatwiej usuwa włosy nawet z dużych partii ciała. Wynalazcy, którzy opracowali, a zaraz potem wprowadzili do obiegu oba lasery diodowe, za drugim razem zainstalowali bardziej jednorodną wiązkę świetlną. Takie rozwiązanie zagwarantowało zwiększenie wydajności zabiegu, skrócenie czasu jego przeprowadzania i zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem oraz mamy możliwość ją z powodzeniem stosować do okolic intymnych, skóry szczególnie podatnej na uczulenia czy oliwkowej. Mają szansę z niego skorzystać osoby, które mają przebarwienia skóry, reagują negatywnie na balsamy do depilacji bądź mają delikatne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który odebrał wiele świetnych nagród. Co nie mniej znaczące, w ogóle nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Przeważnie potrzeba od 3 do 5 wizyt, ażeby definitywnie usunąć wszelkie włoski. W przypadku kiedy określimy kilka partii, przykładowo nogi oraz bikini jednocześnie, to kosmetyczka jest w stanie to przeprowadzić w trakcie pojedynczej wizyty. Tak naprawdę liczba zabiegów jest uzależniona od rodzaju owłosienia oraz etapu, na jakim znajduje się włosek. Pierwszy zabieg zwalcza włoski dobrze widoczne, najciemniejsze, które są w finalnej fazie rozwoju. Mówiąc w skrócie nie wszystkie najzwyczajniej w świecie rosną jednocześnie, z tego względu laser niszczy orientacyjnie 30 % owłosienia po jednej wizycie.

Czy depilacja laserowa na pewno gwarantuje fantastyczne efekty?

Nie ulega wątpliwości są one o wiele efektywniejsze aniżeli w przypadku depilacji tradycyjnymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w ciągu życia mogą wystąpić wyłącznie sporadyczne włoski (przykładowo w wyniku w okresie przekwitania). Panie, które zdecydowały się na ten zabieg oraz umieszczają swoje uwagi na blogach w 99% są dumne z rezultatów. W szczególności, że jest to dobra technika na wrastające włosy. A dokładniej? Zgubnym skutkiem nieuważnych depilacji bądź najzwyczajniej w świecie dyspozycji są nieduże ranki na skórze, zaczerwienione grudki czy krosty. Potrafią również wystąpić stany zapalne, a wówczas wizytacja u specjalisty jest czasami niezbędna. Włoski wcale nie mogą przebić się przez skórę oraz zostają w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna skupiać się ropa, natomiast wtedy tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną propozycją, ażeby poradzić sobie z owym kłopotem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka zbliża do skóry urządzenie SkinTel. Jego celem jest przygotowanie obserwacji włosków oraz dobranie siły wiązki światła. Lasery starszego rodzaju w ogóle nie mają takiej możliwości, z tego względu przed wizytą warto zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Innowacyjny skaner analizuje wiele paramentów jednocześnie, m.in. odcień oraz gęstość włosków. W zasadzie nie musimy się zadręczać, że urządzenie będzie wywoływało ból bądź powstaną poparzenia.

Dobre strony depilacji laserowej

Jako najważniejszy pozytyw należy uznać zaoszczędzony czas, ponieważ w ogóle nie trzeba już więcej używać kosmetyków do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie w taki sposób, jak robiliśmy to do pierwszej wizyty w salonie. Nie należy też fundować sobie kolejnych golarek, inwestować w luksusowe urządzenia do domu, męczyć się z rozgrzewaniem wosku i dyskomfortem. Klientki wolą epilację z powodów typowo ekonomicznych. Mają możliwość swobodnie wyruszyć na plażę w bikini, nie muszą wstydzić się odosobnionych wystających włosków ani krosteczek. Można cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Ogromnym atutem dla kobiet depilujących bikini jest opcja znieczulenia niniejszego niesamowicie delikatnego miejsca. Ochładzający żel zmniejsza moc odczuwania sukcesywnych impulsów przesyłanych przez laser. Do pozostałych walorów można doliczyć brak powikłań po wizycie (należałoby niemniej zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie nadzwyczaj kosztowne, stąd też warto zobaczyć lokalne propozycje oraz ustalić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził promocji.

Ciekawostki

W czasie trzeciej wizyty laserem medycznym Palomar Vectus mamy możliwość uwolnić się od około 90% włosków

Za pomocą Palomar Vectus mamy możliwość niszczyć włoski choćby na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku został wdrożony laser aleksandrytowy, za pomocą którego można było redukować niepożądane owłosienie

Można wyodrębnić cztery warianty laserów, wykorzystywanych obecnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli wzbudziła Twoją ciekawość depilacja laserowa, kliknij w link i sprawdź najczęściej zadawane pytania.

depilacja Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.