Depilacja laserowa – zabieg dla każdego

Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Adwokat – jak nim zostać i nie zwariować?
Marzec 20, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – pewnie każda z nas czytała kiedyś o tym zabiegu. A czy macie świadomość tego na czym polega hirsutyzm. Trochę przypomina nazwę indyjskiej religii, jednak w ogóle to słowo nie wiąże się z wiarą i modlitwą. Hirsutyzm to dolegliwość która dotyka wiele pań w każdym miejscu na ziemi. Jest to techniczny termin określający zwyczajnie nadmierne owłosienie. Panowie także mogą być narażeni na tą chorobę, chociaż spora liczba panów lubi mieć ciało pokryte dość licznym futerkiem. Dla pań tymczasem to prawdziwy dramat.

U osób zapadających na hirsutyzm włosy pojawiają się w nadmiernej ilości na nietypowych partiach ciała – w strefach intymnych, na łydkach i co najbardziej uciążliwe na twarzy. Musicie potwierdzić, że włosy na ładniej, dziewczęcej twarzy nie wyglądają atrakcyjnie i ponętnie. A generalnie każda z nas pragnie być pociągająca i elegancka.

Co ma z tym wszystkim wspólnego zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa kompletnie i bez bólu likwiduje zbędne owłosienie z dowolnej części ciała. Jest to środek łagodny, zwłaszcza polecany ludziom chorującym na hirsutyzm. Wspomaga łagodzenie tej szczególnej przypadłości, wpływając na komfort pacjentów.

Jeśli nie masz pojęcia czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie dobry, obowiązkowo zapoznaj się z poniższym przewodnikiem informującym o przebiegu epilacji, jak i leczenia nadmiernego owłosienia.

Hirsutyzm czyli nadmierne owłosienie

Hirsutyzm przejawia się przesadnym owłosieniem w nietypowych miejscach. U osób z tym zaburzeniem, gęste włosy pojawiają się nie tylko na nogach, pod pachami, czy w okolicach pachwinowych, ale również na twarzy, co nie prezentuje się ładnie. Hirsutyzm diagnozowany jest często jako defekt kosmetyczny. W niektórych przypadkach jest skutkiem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak możliwe jest że u uroczej 100% dziewczyny pojawia się owłosienie w okolicach ust? Żeński organizm wytwarza za równo estrogeny ( kobiece hormony), oraz androgeny, czyli hormony mężczyzn. Czasem możliwe jest, że w efekcie dezorganizacji gospodarki hormonalnej pewne organy zaczynają wydzielać zbyt dużą liczbę hormonów męskich. Wynikiem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, oraz w innych miejscach. Następnymi czynnikami hirsutyzmy są między innymi zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy zespół Cushinga. Za rozwój zbytniego owłosienia u pań mogą odpowiadać również sterydy (wprowadzane w przeróżnych terapiach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W przypadku zaobserwowania początkowych sygnałów nadmiernego owłosienia zaleca się wizytę u specjalisty. Po kompletnym zbadaniu potwierdzi on diagnozę i przepisze stosowne preparaty, lub podkreśli, że zbytnie owłosienie jest jedynie defektem kosmetycznym. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu epilacji laserowej. Podczas paru sesji raz na zawsze pozbędziesz się irytujących Cię włosów.

Cała prawda o depilacji laserowej

Depilacja laserem nie jest zabiegiem adresowanym wyłącznie do kobiet chorujących na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – panie i panowie, chcą mieć gładką skórę na całe życie. Rzeczywiście prawdą jest, że epilacja laserem w całości likwiduje włoski z jakiejkolwiek części ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy zapewniają, że jest to metoda bezbolesna. Stosowne skonfigurowanie aparatury do jakości skóry zagwarantuje Tobie komfort podczas każdej sesji. Przeważnie jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak mocne są Twoje włosy. W sumie efekt ostateczny jest taki – 100 procentowe usunięcie włosów i pewność, że włosy nigdy nie powrócą.

Podczas zabiegu epilacji (w taki sposób wygląda techniczna nazwa) laser przekazuje wiązkę energii, która zostaje pochłonięta przez melaninę włosa (barwnik). Efektem tego procesu jest zdecydowane uszkodzenie struktury włosa, który przestaje się rozwijać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg epilacji laserowej musi być powtarzany co jakiś czas. Podyktowane jest to etapem rozwoju włosa. Promień laserowy przyswajany jest tylko przez włosy, które wyczuwalne są na górnych partiach skóry. Włosy będące w stanie spoczynku (pod skórą) nie uzyskają wymaganej ilości promieniowania właściwej do ich zniszczenia. Dopiero po kilku sesjach wszystkie włoski zostają usunięte.

Jak informuje wiele osób, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Ciemne włosy wzrastające na twarzy znikają po kilku wizytach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie dziwi nas, że panie chorujące na hirsutyzm wybierają tą skuteczną formę kuracji. Depilacja laserowa to nie tylko zabieg kosmetyczny. To koło ratunkowe dla wszystkich osób, u których zbędne owłosienie przynosi duże kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich osób, nie przekładaj tego ani chwili dłużej. A może planujesz po prostu pozbyć się owłosienia dla własnego komfortu? W takim razie umów się na spotkanie w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Oprócz standardowych zabiegów medycyny estetycznej, salon oferuje profesjonalną depilację laserową z wykorzystaniem nowatorskiego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z chętniej nabywanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z miejsc intymnych. Chcesz mieć ładną i dopieszczoną skórę? My Ci to ułatwimy. Wstąp do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się wyjątkowa. Przejdź do strony tutaj: depilacja laserowa Toruń

Komentarze są wyłączone.