Depilacja nóg woskiem – jak przygotować wosk

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termos turystyczny – jaki najlepszy i jak go wybrać
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacje do biura – Montaż Toruń
29 sierpnia, 2020

Depilacja nóg woskiem – jak przygotować wosk

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, dzięki którym możemy cieszyć się gładką skórą na dłużej. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród różnych sposobów wciąż dużym uznaniem wyróżnia się depilacja woskowa. Ta od dawna stosowana technika pozwala usunąć włoski z różnych części ciała na bardzo długo. Gabinety kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że taki zabieg jest nieco bolesny, osiągnął dużą popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy oraz szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się przez parę tygodni.

Jak działa depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na obszar ciała, z której mają być usunięte, nanosi się wosk, za pomocą którego wyrywa się włosy. Należy wiedzieć, że wosk musi być tylko odrobinę rozgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się paski materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero wtedy materiał odrywa się sprawnym ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk przenika do wnętrza, włosy wyrywają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samemu, zalecane jest korzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskową profesjonalnie. Dzięki temu zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność właściwego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Miejscami, które można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale także ręce, ramiona, wąsik lub pachwiny i bikini głębokie.

Jak przygotować się przed zabiegiem depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskową warto się przyszykować. Na parę dni przed depilacją warto zrobić sobie dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby podrażnić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie natłuszczać się balsamami i kremami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków w trakcie zabiegu ma znaczenie. Jeśli będą za krótkie, staną się niełatwe do wyrwania. Z kolei za długie mogą powodować większy dyskomfort w trakcie usuwania. Planując depilację woskiem warto zaczekać, aż włoski będą miały długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a zabieg przyniesie spodziewane efekty.

Przed zabiegiem woskiem trzeba dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy przeprowadzać w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, aby podczas depilacji ich nie naruszyć. Warto także dowiedzieć się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra z reguły potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tej przyczyny lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed ważnym wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po depilacji przede wszystkim istotne jest kojenie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura również może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskowej. Dlatego na parę dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed następne 3-5 tygodni. Systematyczne wizyty w salonie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich likwidowanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie wywołuje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa przynosi długotrwały efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są łącznie z cebulkami. Na dodatek można ją stosować na niemal każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest od razu po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest również bezpieczna.

depilacja woskiem Toruń

Komentarze są wyłączone.