Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem
Liposukcja Toruń
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Ocieplanie domu pianką lub wełną
31 sierpnia, 2019

Endermologia LPG

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, mający na celu ukształtowanie sylwetki, przez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne i pozwala na wygładzenie skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknej sylwetce bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można stosować na całym ciele lub miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Jak wygląda zabieg ?

Endermologia LPG przeporwadzana jest przez specjalistycznie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja, w trakcie której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu pozna ogólny stan zdrowia, styl życia i wniknie w problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, została wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w różnych kierunkach o dostosowywanej sile, który aktywizuje proces uwolnienia tłuszczu – lipozy , pobudza krążenie krwi i metabolizm, a do tego wspiera wydalanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent zakłada specjalny jednoczęściowy kostium, który dba o komfort i przeciwdziała zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a do tego ułatwia przesuwanie rolek. Dobrze wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla wypracowania doskonałych efektów zaleca się zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych w częstotliwości 2 – 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, stają się one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na formę sylwetki, która pięknie się wyszczupla i modeluje. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy i zmarszczki są znacznie mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra nie jest już wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki i generalne rozluźnienie napięcia ciała.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów Pielęgnacja ciała po zabiegach

W wyniku endermologii LPG mogą pokazać się małe siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może być punktowo czuła na dotyk, z tego powodu niezwykle znaczące jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, najlepiej 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera usuwanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Równie kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim korzystne będzie pożywienie z małą zawartością tłuszczów, sodu, soli i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii pomaga również systematyczna aktywność fizyczna. Należy jednak uważać, żeby nie przeciążać ciała i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do ciągłego spalania tłuszczu.

Trzeba także zadbać o właściwe nawilżenie ciała, szczególnie w miejscach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie i zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, aby po zakończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów utrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Mimo wszystkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne istnieje wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia tego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najcięższe choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są także uszkodzenia oraz choroby skóry (np. bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest też wskazane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

W przypadku osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma zakazów do przebycia zabiegu, ale trzeba pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Te obszary również trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.