Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości
Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe
31 marca, 2017
adwokat toruń kancelaria adwokacka kancelaria toruń
Sprawy rozwodowe, karne, finansowe – kiedy jest potrzebna pomoc adwokata?
3 kwietnia, 2017

Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Co wybrać? Kosztowny depilator, gorący wosk czy laser?

Obecnie każda kobieta chce mieć perfekcyjne ciało, zdecydowanie bez ani jednego włosa! Większość z nas absolutnie nie chce tracić czasu na skupowanie kremów do usuwania włosów, z jakimi należy stać pod prysznicem kilkanaście minut. Jednorazowe maszynki, mało komfortowy wosk, kosztowne urządzenia na potrzeby usuwania włosów w domu – powinny zdecydowanie odejść. Powstał już ich następca – innowacyjny laser, który może usunąć owłosienie z każdego zakamarka naszego ciała i to na dobre. Jeśli masz jakieś obiekcje – to przeczytaj ten artykuł.
Pozbywanie się włosów z nóg jest strasznie męczące. Jest tego świadoma z pewnością każda kobieta. Odrastające włoski są mocniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i coraz trudniej się ich pozbyć. Jeśli pragniemy wykonać zabieg depilacji woskiem w domu, wówczas musimy zdecydowanie wiedzieć jakim sposobem to po prostu zrobić, bo możemy sprawić sobie krzywdę, a dokładniej nadwyrężyć skórę. Mówiąc w skrócie nie wolno zapomnieć o prawidłowej pielęgnacji, bo to podstawa znakomicie gładkich nóg (albo pozostałych części ciała). Może najwyższy czas zaczerpnąć z dobrodziejstwa rewolucyjnych technik i zdecydować się na laser? To pewna strategia pozbywania się owłosienia, jednakże w zasadzie nie jest aż taka prosta. Musimy zapisać się na co najmniej kilka drogich zabiegów, żeby kosmetolog usunęła wszystkie włoski na stałe. Bardzo istotne jest przygotowanie skóry do zaprezentowanego zabiegu – chodzi bowiem o bezpieczeństwo i zmysłową, doskonałą skórę.

Czy analizowałaś kiedyś to, jaką ilość czasu przeznaczasz codziennie na pozbywanie się włosów z nóg bądź pach? Jeżeli kupiłaś w drogerii jednorazowe golarki to tracisz w każdy dzień aż 7 minut, co daje około 167 godzin każdego kolejnego roku. Depilator mechaniczny czy bawełniane paski z woskiem jedynie na pozór są skuteczne, ponieważ należy je wykorzystywać przynajmniej przez kilkadziesiąt minut co 2 lub 3 tygodnie. A poza tym dochodzą specjalne balsamy, kremy i pozostałe kosmetyki, których zadaniem jest spowalniać wzrastanie włosów bądź ich wrastanie. Depilacja za pomocą wosku jest kłopotliwa i tylko dzięki niej można mieć niedługo komplikacje z wrastaniem włosków. Na dodatek wcale nie jest taka tania. Biorąc pod uwagę te wszystkie środki, można zdecydowanie stwierdzić, iż depilacja laserowa jest najkorzystniejsza i niedroga. W Polsce renoma tego zabiegu nie jest wciąż dostateczna. Dużo Kobiet dowiaduje się o tej propozycji podczas wpisywania się na pozostałe zabiegi, przykładowo gorącym woskiem. Stąd nie chcą wypróbować nowości, gdyż mówiąc w skrócie nie mają pojęcia na czym polega. Poza tym o depilacji laserowej krąży mnóstwo nieprawdziwych opinii.

Czemu? Bo słowa „depilacja” oraz „epilacja” są stosowane na przemian. Widać to choćby po tekstach w Internecie, lub ocenach różnych osób w komentarzach i na serwisach społecznościowych. Różnica jest olbrzymia i mówiąc w skrócie nie bazuje jedynie na tym, że w jednym spośród tychże terminów nie ma magicznej literki „d”. W typowej depilacji (np. woskiem lub depilatorem mechanicznym) włos jest usunięty, lecz wyłącznie pozornie. Nieuszkodzona cebulka i brodawka odżywiająca włosek są zdrowe. Zatem depilację musimy notorycznie powtarzać. Epilacja laserowa jest formą trwałego redukowania owłosienia. Uszkadza meszek, cebulkę i wspomnianą brodawkę – zaś rezultatem jest brak zdolności odnowy włoska i jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest zwyczajnie skoncentrowanym światłem. W czasie wizyty emitowany jest impuls. Melanina, a więc barwnik mieszczący się w środku każdego pojedynczego włosa, absorbuje doprowadzane światło. Podczas pracy lasera jest uwalniane ciepło, zaś włosek razem z z macierzą oraz odżywiającą brodawką jest spalany. Efektywność lasera bazuje na tym, czy natychmiast spali centralną część z włosem czy jedynie je nadwątli. Kilkanaście urządzeń, które wykorzystuje się w domach bądź gabinetach kosmetycznych wyłącznie zaburza proces odrastania włosa. Więc po krótkim czasie zaczynają wychodzić ponad skórę nowe.

Czy zabieg jest bardzo bolesny?

Odbieranie dyskomfortu jest rzeczą indywidualną, jednakże krótko mówiąc nie możemy ponad wszelką wątpliwość potwierdzić, że epilacja laserowa w ogóle nie boli. W czasie emitowania impulsu Pani opowiadają o tym, że odbierają delikatne ukłucia albo mrowienie. Najniższa bolesność pojawia się przedramionach oraz łydkach, a najsilniejsza w okolicach intymnych oraz po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to jednakże faktycznie znikomy, nic nie znaczący dyskomfort, bo raz na zawsze pozbywamy się niechcianego owłosienia.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Jednorazowy zabieg na sto procent nie przyniesie zadowalających efektów. Laser usuwa w trakcie jednego zabiegu od 20 do 40 proc. cebulek włosów z macierzą i brodawką. W części przypadków wystarczą cztery zabiegi depilacji laserowej. Jednak u jednej piątej pacjentów nieuchronne są zabiegi przypominające, bo naturalnie w organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Włosy wtedy są w stanie zacząć odrastać oraz musimy zapisać się na kolejny zabieg.

Czy laser nadaje się do każdego koloru włosów?

Barwnik włosków od dawna był wyjątkowo ważny, a lasery w gabinetach kosmetycznych w zasadzie nie mogły poradzić sobie z włoskami blond, rudymi bądź szarymi. Jasne owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do depilacji z wykorzystaniem lasera, gdyż lasery medyczne miały kłopot z odróżnianiem włoska od skóry. Dzisiaj korzysta się raczej z lasera Palomar Vectus, który jest wyposażony w nietypowe narzędzie do wynajdywania włosków oraz skóry – SkinTel. Za jego pomocą stało się realne epilowanie chociażby niezmiernie jasnych włosów. Laser Palomar Vectus niszczy włosy o intensywnym zabarwieniu – hebanowe, czekoladowe – oraz ledwo widoczne, np. miedziane i złote. Impuls świetlny jest dostrojony do koloru włosków i kolorytu skóry, aby mówiąc w skrócie nie doszło do jakichkolwiek. poparzeń. Wskaźniki są więc raz po raz bardzo skrupulatnie wybierane, żeby pacjentki odczuwały maksymalny komfort w trakcie terapii.

Kto bynajmniej nie może jeszcze skorzystać z kuracji epilacji za pomocą lasera? Naturalnie Panie, które posiadają popielate włosy. Są one zupełnie pozbawione barwnika, a kuracja po prostu się nie uda.

Czy trzeba przygotować się do zabiegu?

Skóra musi obowiązkowo być odżywiona, absolutnie nie może być na niej żadnych obrażeń, ani zbyt suchych obszarów. Na co najmniej kilka dni przed sesją należałoby przeznaczyć parę godzin na przyzwoitą pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza bariera ochronna musi obowiązkowo być czysta (bez serum, kremu barwiącego itp.). Niezmiernie ważne jest dodatkowo wprawne ogolenie skóry, ponieważ w ogóle nie wolno epilować skóry podrażnionej. Staranne ogolenie daje pewność przyjemnego oraz jako tako niebolesnego zabiegu.

Jak wykonywany jest zabieg epilacji laserowej?

Przed sekwencją zabiegów każda Klientka obowiązkowo powinna omówić wszystkie szczegóły z kosmetologiem. Chodzi najbardziej o wyeliminowanie przeciwwskazań. Następnie dostosowywana jest do partii ciała głowica – mniejsza lub o większych rozmiarach w zależności od wskazanej części ciała. Silniejszą stosuje się na rozległych rejonach, przykładowo brzuchu. Tę o mniejszych gabarytach epiluje się okolice twarzy. Jedna i druga jest przykładana do ciała na tzw. „fałdę”. Z zewnątrz wygląda to w taki sposób, iż jakaś lampa z koralowym oświetleniem jest przytykana co kilka sekund do ciała. Po kuracji kosmetolog pociera kremem uśmierzającym ból cały obszar, na którym zabieg był przeprowadzany.

Po zabiegu skóra wymaga specjalnej pielęgnacji

Od razu po wizycie oraz przez kilka kolejnych dni trzeba bezwarunkowo masować miejsca po depilacji laserowej kremami, które w swoim składzie mają panthenol albo odmienne substancje schładzające oraz kojące. Przez około tydzień nie można korzystać z peelingów złuszczających, należy rezygnować z kremów przesuszających skórę, światła słonecznego, basenu oraz sauny. W przypadku kiedy pojawią się strupki, absolutnie nie wolno ich naruszać (bowiem zostaną wtedy blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Nowoczesny laser Palomar Vectus jest stworzony do epilacji wszystkich części ciała. Możemy więc pozbyć się raz na zawsze niepożądanego owłosienia z ud, intymnych rejonów, pod pachami. To znakomity zabieg dla Kobiet, które mają zbyteczne owłosienie w okolicy twarzy czy na pośladkach oraz przeszkadza im to, m in. na basenie.

Czy każdy może iść na zabieg?

Jest co najmniej kilka grup dolegliwości, które są ważnym przeciwwskazaniem do zrealizowania zabiegu depilacji przy użyciu lasera. Można do nich zaliczyć między innymi niekontrolowana cukrzyca, epilepsja, choroby nowotworowe, łuszczyca czy aktywne choroby skóry. Kosmetolog w ogóle nie przeprowadzi terapii, w przypadku kiedy przyjmujemy preparaty z retinoidami lub popijamy pewne zioła. Zabieg musi koniecznie być przygotowany w zgodzie z zaleceniami dermatologa, gdyż wtedy można z nim omówić wszystkie komplikacje pojawiające się wyraźnie po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Ogólnie rzecz biorąc, terapii depilacji laserowej wolno poddać się o każdej porze roku. Trzeba wprawdzie pamiętać, iż po kuracji absolutnie nie można w żadnym przypadku zażywać kąpieli słonecznych, uczęszczać na basen lub używać balsamów na bazie alkoholu (silnie podrażnia naszą skórę). Pierwszy zabieg wolno nam zrealizować pod koniec roku, gdyż ostatni zabieg będzie przeprowadzony gdzieś na wiosnę. Kompletna kuracja przebiega całkiem długo, bowiem kolejne zabiegi muszą być przygotowywane w konkretnych odstępach czasu. Listopad i grudzień zatem to doskonały okres, żeby zacząć realizować marzenie o aksamitnej skórze, a wiosna, by pokazać ciało oraz pochwalić się miękką skórą.

Jeżeli planujesz dowiedzieć się dużo więcej wejdź w link obok – Depilacja

Komentarze są wyłączone.