Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie oraz redukcja cellulitu w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019
Dobry Fryzjer – szukamy dobrego fryzjera
23 stycznia, 2020

Implanty i korony zębów

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest współcześnie najnowocześniejszą dziedziną stomatologii. Polega na wypełnieniu i naprawie luk w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany indywidualnie, zazwyczaj z tytanu, zastępujący wyrwany lub utracony wcześniej naturalny korzeń. Stomatologiczny implant zębowy pozwala na zamocowanie nowej korony zębowej na miejscu utraconego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba mocowana jest na dobre i dobierana kolorem i teksturą do pozostałych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty zębów mogą zastępować pojedyncze zęby, a także całe łuki zębowe. Implanty wpływają na komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dobiera najwłaściwsze z możliwych uzupełnień specjalnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ZĘBÓW?

Wszelkie ubytki zębowe zaleca się do natychmiastowego odbudowania. Na skutek utraty zęba pojawiają się ryzyko powstania problemów ze zdrowiem. Sąsiadujące zęby mogą przechylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Co więcej zwiększa się obciążenie, co jest przyczyną ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, z powodu czego później może dojść do wypadania zdrowych zębów. Zaburzony układ żucia niekorzystnie wpływa na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz kłopotów ze snem i mową.

Zazwyczaj implanty wstawia się w przypadku pojedynczych ubytków albo z uwagi na estetykę. Braki powodują deformację twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się szczęka, długi nos oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty stomatologiczne zastępują protezy, które są często źle dopasowane i zawadzają w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest konsultacja u stomatologa, w trakcie której realizuje się pełną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie konieczne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby być przeszkodę. Ważne są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po odbyciu wszystkich badań i konsultacji chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam proces zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, proces jest bezbolesny. W trakcie standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog wprowadza implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBÓW

Rodzaj implantów zawsze dobiera lekarz stomatolog, a wybór poprzedza konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najczęściej używane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia długi okres użytkowania. Minusem tytanowych implantów stomatologicznych jest ich estetyka. Chociaż implant nie powinien być widoczny, zdarza się, że dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do uwidocznienia srebrnoszarego koloru implantu.

Alternatywą dla implantów tytanowych są cyrkonowe implanty, nazywane też implantami ceramicznymi. Uznawane są za najestetyczniejszą metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zębową i mają wyższą odporność na ścieranie oraz wpływ czynników zewnętrznych – na przykład korozję, a także wahania temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Implanty są przede wszystkim trwałym i pewnym uzupełnieniem zębów. Wyglądają i funkcjonują jak naturalne zęby, zapewniają pełen komfort, dzięki czemu redukują niepewność tak, jak jest w przypadku luźnych protez. Nie wymagają piłowania zdrowych, pobocznych zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Ponadto chronią przed zanikiem kości, który następuje po stracie zębów. Odtwarzają właściwe funkcje żucia, co pozwala na spożywanie pokarmów bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Przed umieszczeniem implantu konieczne jest przeprowadzenie szeregu badań. Stomatolog ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan sąsiadujących zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak jest sporo przeciwwskazań.

Całkowitym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wstawienia implantów odbierają też choroby psychiczne oraz schorzenia niszczące organizm: alkoholizm, AIDS, nowotwory, narkomania. Również choroby przyzębia i jamy ustnej, na przykład parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i ze względu na to, możliwe jest ryzyko nieprzyjęcia. Dobrze przeprowadzony zabieg zmniejsza to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tkanek i zasinienie. Może wystąpić również ból, na który zaleca się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy jak najszybciej umówić się na wizytę do stomatologa .

CENY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Wstawienie implantów zębowych to jeden z najdroższych zabiegów z dziedziny stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 4 000 złotych za pojedynczą śrubę. Do kosztu należy także doliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, śruby gojącej, łącznika protetycznego i korony protetycznej. Ceny koron też są rozbieżne i uzależnione od ich rodzaju. Im trwalsze i estetyczniejsze tym cena rośnie. Może to być wydatek rzędu od 700 do 1 200 złotych.

Po przeliczeniu nakład pełnej procedury sięga od 4,5 do 8 tysięcy zł.

Komentarze są wyłączone.