Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia stomatologiczna
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – kamień czy kostka
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów i na rozbudowy tecjnologii i technik używanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, osiągalna jest praktycznie od razu w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które usuwają przebarwienia i poprawiają wygląd i kształt zębów, a nawet wypełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na końcowy efekt trzeba było czekać aż do końca leczenia i całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie powstała możliwość sprawdzenia rezultatu pracy stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Co to jest? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – dentysta za pomocą specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i efekt zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto cyfrowe projektowanie uśmiechu można wykonać mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian lub użyć programu w formie przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale także zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu decyduje się na wszczepienie implantu zębowego. Niestety dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym i zdaniem stomatologów najlepszym wśród protez, pełen przebieg leczenia ciągnął się przez parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów dentystycznych wiąże się długotrwałym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi zrosnąć się z kością, co zabierze czasu, za sprawą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się zaaplikować bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant zęba w pełni zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, kiedy dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond u stomatologa

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje o wiele lepsze rezultaty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia utworzone w wyniku diety, dlatego że nawet całkowicie zdrowe zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a przy okazji usuwa do 98% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą klinice stomatologicznej jest bardzo komfortowy i nie zabiera dużo czasu. Bardzo istotnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może bez trudu regulować siłę światła i tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się polepszyć także przy użyciu protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do umieszczenia jej na implancie. Wykorzystuje się je głównie z uwagi na to, że doskonale imitują zwykłe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się na zęby. Pod licówkami da się schować trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się także jako metodę korekty małych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik

Komentarze są wyłączone.