Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszka ortopedyczna – jak spać
15 lutego, 2019
Haluksy – w jaki sposób zapobiegać? Kiedy zastosować leczenie profilaktyczne a kiedy operować?
23 marca, 2019

PIĘKNE STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są skomplikowane w pielęgnacji. To części, na których opiera się cały ciężar naszego ciała. Nierzadko nie pamiętamy o regularnej pielęgnacji stóp. Rezultatem tych lekceważeń niejednokrotnie są takie schorzenia jak m. in.: podrażnienia, nagniotki a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem dbać o stopy? Niżej prezentujemy kilka skutecznych tricków.

KĄPIELE SOLNE

Kąpiele w wodzie z solą morską nie tylko niweluje obrzęki, ale też zmiękcza naskórek. Kąpiele polecane są szczególnie kobietom, które zmuszone są na co dzień nosić buty na szpilkach. Szpilki działają niekorzystnie na stopy, dlatego trzeba dbać o ich dobrą regenerację. Kąpiele solne to nie tylko relaks ale także pomoc w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody warto także dodać różne preparaty o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju oleje. Działanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa również lawenda.

WYGŁADZANIE

Istotnym elementem pielęgnowania skóry stóp jest systematyczne pozbywanie się zrogowaciałego naskórka. Nie należy do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ przez wzgląd na swoją charakterystyczną porowatą powierzchnię sprzyja rozwojowi bakterii. Jeśli decydujemy się na wykorzystywanie pumeksu, pamiętajmy o tym, żeby po jednorazowym użyciu wylądował w koszu na śmieci. Bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest używanie kosmetycznej tarki- można ją w prosty sposób wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też bardzo dużo specjalistycznych preparatów peelingujących, które zawierają drobinki, które bardzo dobrze radzą sobie ze zrogowaciałym naskórkiem.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest bardzo problematyczna głownie z tego powodu że zawiera mało gruczołów łojowych. Przez to szybko ulega podrażnieniom. Nawilżanie to najważniejszy element pielęgnowania o skórę stóp. Specyfiki nawilżające należy stosować każdego dnia. Wesprze to warstwę lipidową i pomoże zmiękczyć na skórę stóp. Dla silnie zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: nakłada się je na noc, by rano móc podziwiać doskonale gładkie stopy.

PIĘKNE PAZNOKCIE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Należy zadbać także o staranny pedicure. Regularne obcinanie paznokci to podstawowy zabieg. Prócz obcinania istotne jest też prawidłowe piłowanie. Nie należy obcinać paznokci za dużo, ponieważ mogą boleśnie wrastać w palce. Kluczem do zadbanych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Natężone przesuszanie skóry to najczęściej efekt braku witaminy A. Dobrym sposobem na tę niedogodność są odprężające kąpiele solne. Sklepy kosmetyczne oferują też szeroki wachlarz kremów gojących, które skutecznie wygoją wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także powszechnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Mogą być źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w stopę. Odciski najlepiej zlikwiduje podolog, jednak warto też spróbować się ich pozbyć z zastosowaniem domowych sposobów. W tym celu należy zakupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, wymoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą. Taka kąpiel musi potrwać nie mniej niż 15 minut. Kolejnym krokiem jest smarowanie odcisku odpowiednim środkiem. Kolejno powinno się zetrzeć stwardniałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna głównie dlatego, że ma większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Mnóstwo osób ma problem z nadpotliwością stóp. Z tego powodu najważniejsza specjalna higiena. Zabiegi higieniczne usprawniają liczne kosmetyki zaprojektowane dla osób, które mają problemy z nadmiernym poceniem się stóp. Przydatnym będzie więc nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, należy także wymienić buty: w godzinach pracy nosić przewiewne obuwie. Pomocne także mogą okazać się solne kąpiele z dodatkiem olejków. Najbardziej efektywne z nich to m. in. olejek z drzewa herbacianego i lawenda.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Często musisz nosić obcasy? Czy jesteś świadoma jak męczy to twoje stopy? Haluksy są poważnym problemem. To zwyrodnienia kostne dużego palca, które są powodem ból i skrzywienia kości stopy. Silnie obciążony palec często wykrzywia się do środka. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko wysokie obcasy ale też obuwie z wąskim noskiem. Paluch pracują wówczas w nienaturalnym położeniu, przez co ulega silnym obciążeniom. Jak zaradzić haluksom? Istnieje dużo sposobów, jednak nie wszystkie są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- korygują one ułożenie palucha. Zakłada się je jednak jedynie na noc, dlatego ich efektywność jest mała. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do prawidłowej pracy podczas dnia, dlatego deformacje stopy stale postępują. Najskuteczniejszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dobranie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w osiągnięciu najlepszych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.