Poduszka ortopedyczna – jak spać

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Szkoła pływania niemowląt
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
PIĘKNE STOPY – Haluksy
18 lutego, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać?

Zdecydowanie za dużo osób ignoruje przedmioty wspierające nas przez 1/3 życia. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Skoro spanie zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy dla niego takimi ignorantami? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, na który powinno się zwrócić choć trochę uwagi. Ten element musi być dobrze dopasowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest potrzebna tylko osobom dotkniętym przez choroby, mającym problemy z krążeniem, jest ona niezbędna każdemu. Oddziałowuje pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak ważne jest jej dokładne dobranie, ponieważ niedokładnie dopasowana może zapoczątkować rozwój chorób. Trzeba sprawdzić miejsce zakupu. Najgorszą opcją są najczęściej sklepy meblowe, tutaj poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najbardziej odpowiednie zdają się być sklepy ortopedyczne zajmujące się również produkcją. Posiadają oni najbardziej obszerną wiedzę na temat niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Spanie na boku

Potrzebne jest wypełnienie wolnego miejsca między kręgosłupem, a barkiem, które pozwoli utrzymać naturalne umiejscowienie głowy. Najbardziej odpowiednia wydaje się być taka, która będzie miała kształt wałka.

Spanie na plecach

Ważne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła się przemieszczać w trakcie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby odnaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Doskonale spisze się płaska poduszka o niestandardowym kształcie, co ułatwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Jednak w trakcie wyboru nie możemy patrzeć jedynie na pozycję spania. Istotna jest zdanie lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych potrzeb. Opinii eksperta da się zaciągnąć nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Najpierw dobrze jest się upewnić, czy nasz pomocnik będzie wartościowy. Nie wszystkie terminy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – tylko ogólna nazwa określająca każdą poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – przeważnie są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – zapewniają stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie ważne jest to, że posiadają 90 kanalików powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, często jest to nazwa stosowana przez sprzedawców do zdezorientowania klientów

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – surowce, z których zostały wykonane i ich kształt powinien być dokładnie dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – najważniejszym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie spełniają swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (niepotrzebne uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Istotne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Warto jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma znajduje się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka posiada wiele pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, ułożenie kręgów szyjnych, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, zwiększa komfort snu, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie służy jedynie do snu, można też zdobyć specjalną do siedzenia, która między innymi zatroszczy się o odpowiednią pozycję, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, by spełnić nasze wymagania powinna być dobierania indywidualnie. Przy tak szerokim wachlarzu usług z pomocą eksperta z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio dobrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu prawidłowego kształtu główki dziecka, gdy doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to następna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi problemami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie karku może zredukować ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Branża jest pełna przeróżnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak pamiętajmy, że nie każda poduszka nazywana ortopedyczną spełnia jej funkcję. wysoka cena jest powiązana się z wysoką jakością, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne jak spać

Komentarze są wyłączone.