Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, potrzebne do pracy oraz w podróży.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie oraz redukcja cellulitu w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019

Salon medycyny estetycznej

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie każdy nowoczesny salon kosmetyczny oferuje wiele innowacyjnych zabiegów, które nie tylko pielęgnują skórę, ale także formują figurę, likwidują cellulit, tłuszcz niepotrzebne owłosienie oraz rozpowszechniają medycynę anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki rozwojowi technologii, które dają wciąż ulepszone oraz efektywniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co więcej, nowoczesne techniki sprawiają, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obciążają już zdrowia pacjentów, a dają niesamowite rezultaty. Znaczna część gabinetów kosmetycznych cieszy się pozytywnymi opiniami na temat dostarczanych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej jakości.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród innowacyjnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają za zadanie odświeżenie i oczyszczanie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Usuwanie zaskórników, niedoskonałości, martwego naskórka i łoju korzystnie wpływa na jej zdrowie i wygląd. Zwykle stosowane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za zadanie otwarcie porów oraz usunięcie z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która manualnie usuwa nieczystości z uprzednio otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, które zastosowuje kwasy w bezpiecznych stężeniach. Inne metody zazwyczaj angażują pracę specjalistycznych urządzeń. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy martwego naskórka i zasysa je do wnętrza. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem głęboko naprawczym jest mezoterapia igłowa. To za jej sprawą dostarczane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które pobudzają organizm do uruchamiania procesów naprawczych oraz do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia wykonywana jest poprzez wstrzykiwanie gotowych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, wyciągów z roślin i witamin, które mają wyjątkowy, pozytywny wpływ na kondycję skóry. Tego rodzaju działania nadają skórze elastycznośc i jędrność oraz zwalniają starzenie.

Do zabiegów regenerujących można wykorzystać także substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono z krwi pacjenta i ma rewelacyjny wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także wygładzają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odnawiane są zepsute komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi modelowania sylwetki głównie interesują tych, którzy chcą pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, szczególnie z tych części ciała, które są niepodatne na aktywność fizyczną lub opracowane diety. Współczesna technologia pomogła sporządzić metody, dzięki którym komórki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, ze względu na co zdecydowanie łatwiej je odessać albo przetransportować do wątroby, skąd zwykle usuwane są za pomocą zwykłego funkcjonowania przemiany materii. Tego rodzaju zabiegi z reguły mają również dodatkowe korzystne efekty, np.: stymulują produkcję kolagenu lub ułatwiają wydalanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można też pozbyć się cellulitu, wygładzić blizny, zmarszczki albo rozstępy.

Istnieje wiele innowacyjnych metod formowania sylwetki oraz wspomagających odchudzanie. Zalicza się do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie stworzonych rolek rozmasowuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza opiera się na mrożeniu oraz niszczeniu komórek tłuszczowych w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki energii ultradźwięków. Istnieją także sposoby wykorzystujące iniekcję lub laser. Zzwyczaj te zabiegi są mało inwazyjne i dają zauważalne rezultaty: możliwe jest zlikwidowanie do 40% tkanki tłuszczowej, jednak nie mogą one zastępować ćwiczeń oraz zdrowej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii znane od dawna, wciąż odnajdują co raz to nowsze oraz efektywniejsze zastosowania, dzięki postępowi oraz bezpieczniejszej pracy. Salony kosmetyczne oferują nowoczesne zabiegi laserowe, które oddziałują na odmienne obszary ciała oraz tak samo odmienne problemy. Najpopularniejsza jest z pewnością depilacja laserowa, która usuwa niechciane owłosienie z każdej części ciała na długo. Zabiegi laserowe likwidują także problemy skórne: usuwają zmiany trądzikowe, zabijając bakterie wywołujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na nagromadzenie barwnika (melaniny) w jednym miejscu. Inne zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych lub są świetnym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja kolagenu i elastyny bezpośrednio wpływa na kondycję skóry i w ten sposób ją odmładza. Z tego względu wiele zabiegów pobocznie wpływa na zatrzymywanie procesów starzenia. Istnieją jednak zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, mogą to być mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub liftingi. Współczesne metody liftingujące, stosują nowatorskie sposoby oraz technologie, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom lub przy zastosowaniu nici liftingujących – wpuszczanych w głębokie warstwy skóry, żeby unosiły oraz utrzymywały odpowiednie partie skóry.

https://www.beautymedica.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.