Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowane – zostań zawodowym kierowcą
24 marca, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
30 marca, 2017

Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty

Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty

Co się bardziej opłaca – depilacja laserowa czy depilacja woskiem? Jak wyglądały obie metody w walce?

Zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem jest powszechnie znany, włosy trzeba zapuścić do długości od 0,5-1 mm, a to trwa najczęściej dwa lub trzy dni. Nieraz u pewnych Pań w sumie nie trzeba tyle wyczekiwać, i włoski zaczynają szybko rosnąć zaraz po jednej dobie. Metoda jest niezmiernie wygodna, choć przeciwwskazaniem może być przykładowo posiadanie zbyt delikatnych naczynek włosowatych, których nie wolno drażnić ocieplonym woskiem. Potrafią powstawać wówczas rozognione, rozległe plamy oraz w konsekwencji kolejne popękane naczynka. Kosmetolog kładzie podgrzany wosk na określone partie ciała, a później dociska specjalne plastry albo długie części materiału. Szybkim pociągnięciem dłoni zrywa je razem z z włoskami. Metoda może być dla delikatnych Klientek bardzo przykra. Bolesność jest uzależniona najzwyczajniej w świecie od limitu bólu, który nie jest taki sam u każdego z nas. Nasza bariera ochronna po terapii za pomocą plastrów z woskiem jest zaczerwieniona jedynie troszkę, jednakże doradza się przez co najmniej 4-5 dni dni nie korzystać z gorących i wydłużonych kąpieli i peelingów w miejscach, gdzie zastosowano depilację.
Należałoby zapewne opisać zabieg depilacji laserem diodowym. Do depilacji, a precyzyjnie epilacji – musimy przygotować wybraną partię ciała jeden dzień wcześniej. Pamiętajmy, by precyzyjnie ogolić nogi tradycyjną jednorazową golarką. W zasadzie nie musimy „hodować” włosków przez dłuższy czas, co jest dużym udogodnieniem podczas epilacji. Sam zabieg dochodzi do skutku w ciągu 20 minut, jednak zanim to nastąpi musimy wypełnić specjalną ankietę lub omówić ważne kwestie z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji przy użyciu lasera jest między innymi stosowanie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która znacznie podrażnia komórki skóry. Stąd nie można także opalać się na 2 tygodnie przed i po terapii. Bardzo ważne jest także to, żeby absolutnie nie wykonywać peelingów tych obszarów ciała, jakie mają zostać poddane epilacji laserowej na tydzień przed i po wizycie. Nie możemy także odkrywać ciała na promienie słoneczne podczas kolejnych zabiegów, stąd jesień i zima są idealnym czasem. Paniom w ciąży trwałą depilację się również odradza. Kosmetolog za pomocą bladego ołówka oznacza na skórze wszystkie przebarwienia, pieprzyki oraz znamiona, bowiem laser analizuje ciemniejsze rejony skóry.
Z tego powodu zabieg depilacji laserowej jest szczególnie korzystny w przypadku kiedy chodzi o włosy mocne oraz o głębokim zabarwieniu – najłatwiej mamy możliwość je usunąć. W gabinetach, w jakich wykonuje się wiele kuracji z obszaru medycyny estetycznej, sesje usuwania owłosienia na całe życie laserowej za każdym razem wykonują eksperci. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało wyposażone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach do partii ciała, do których niełatwo jest dotrzeć, przykładowo stopy, strefy intymne i o większym obszarze oddziaływania, którą mamy szansę szybko usunąć owłosienie z nóg. Laser na kilka chwili „wciąga” skórę, uszkadza macierz włosków i przemieszcza się na kolejny obszar skóry. Jeśli uwzględnimy inną grubość włoska, zawartość melaniny lub liczebność owłosienia, mówiąc w skrócie nie możemy zasadniczo przewidzieć, jaki otrzymamy rezultat po jednokrotnej wizycie. Przeciętnie eliminowanych jest mniej więcej 30% włosków.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Kobiety, które przez przypadek spotykają się z usuwaniem owłosienia podgrzanym woskiem, koniecznie muszą to wiedzieć! Do zabiegu powinniśmy bezwzględnie „wyhodować” włosy oraz to jest zapewne najbardziej dokuczliwe. Co więcej te Kobiety, które ani jeden raz nie były na przytoczonym zabiegu w gabinecie kosmetycznym, mogą się spodziewać, iż depilacja woskiem w sumie nie należy do najłagodniejszych – to nieprzyjemna metoda. Wszystko jednakże zależy od sprawności wykonywania zabiegu oraz doświadczenia kosmetologa. Profesjonalny kosmetolog realizujący depilację woskiem wykona to szybko i bezproblemowo, w ogóle nie narażając Klientki na nieprzewidziany ból. Najpierw nanosi proporcjonalnie podgrzany wosk, natomiast po chwili nakleja specjalne plastry i wyraźnym ruchem likwiduje włosy. Innymi słowy podczas sesji mamy szansę odczuć tylko oderwanie pierwszego plastra, gdyż to ono jest zwłaszcza najostrzejsze.
Nogi stają się od razu jedwabiście gładkie – to z pewnością zabieg dla Klientek, które oczekują niezwłocznego wyniku. Cała metoda trwa mniej więcej 20 minut, a gładkość utrzymuje się przez blisko 2 tygodnie. Włoski, jakie wkrótce odrastają, są dużo cieńsze i jaśniejsze. Dodatkowo nie ma dodatkowych skutków ubocznych.

Trwała depilacja laserowa łydek:

Przed sesją należy wypełnić drobiazgową ankietę, jaką potem ocenia się z kosmetologiem. Profesjonalista będzie odpowiadać na wszelkie pytania jeszcze w trakcie usuwania owłosienia. Nie należy zupełnie obawiać się bólu, może jedynie lekko szczypać zasysana poprzez okazalszą głowicę skóra. Najbardziej we wrażliwych miejscach można mieć odczucie dyskomfortu, przykładowo w strefach intymnych. W czasie sesji musimy mieć świadomość tego, że będzie wyczuwalny lekki zapach palonych cebulek włosów. Zabieg jest ekspresowy oraz nawet wygodny. Kosmetolog instruuje Panie że usunięta zostanie wyłącznie część cebulek. Jest to zależne od fazy rozwoju włosa – kolejne muszą w takim przypadku wzrosnąć, aby wolno było je usunąć laserem. Przez parę dni włosy będą się kruszyć, między innymi kiedy będziemy obcierać naszą skórę po kąpieli. Dodatkowe włoski będą subtelniejsze oraz będą też wolniej wzrastały. Można będzie określić partie, w jakich będzie ich dużo mniej. Skóra po zabiegu będzie z pewnością zaczerwieniona i w owym okresie można korzystać z pantenolu. Jednorazowy zabieg nie da zadowalających efektów, tylko cały pakiet potrafi wyeliminować włosy zupełnie (i nigdy nie odrosną).
Upraszczając: w przypadku kiedy pragniemy zdecydować się tylko na pojedynczy zabieg, mamy możliwość wybrać depilację ciepłym woskiem (jednak po krótkim czasie włosy będą rosły takie same). Ale jeśli ktoś planuje usunąć owłosienie definitywnie, dobrze jest zainwestować w serię sesji epilacji laserowej. Jeśli planujesz wiedzieć więcej, kliknij w link z boku – Depilacja

Komentarze są wyłączone.