Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Ortodonta Toruń - leczenie wad zgryzu gabinet ortodontyczny
Leczenie ortodontyczne – Ortodonta Toruń
2 września, 2020

Zabieg Endermologii Toruń

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego zadaniem jest ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to rodzaj mechanicznego masażu, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Jak wygląda zabieg Endermologii LPG?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez specjalistycznie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, w ciągu której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni styl życia, ogólny stan zdrowia oraz wniknie w problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Proces masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o dostosowywanej sile, który wzmaga proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), przyspiesza krążenie krwi oraz przemianę materii, a także wspiera wydalanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent zakłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, przy czym ułatwia rolkom poślizg. Właściwie wyregulowana i dostosowana do pacjenta siła masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla wypracowania optymalnych efektów zaleca się przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty endermologii ?

Endermologia LPG ma wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, stają się one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która wspaniale się wyszczupla i modeluje. Co więcej cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia limfy i krwi, zmniejszone obrzęki oraz generalne rozluźnienie mięśni.

Pielęgnacja ciała po zabiegach

Po zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się nieliczne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może być miejscowo czuła na dotyk, z tego powodu szczególnie znaczące jest zachowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to takie istotne z uwagi na to, że prawidłowa dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba przede wszystkim pić dużo, najlepiej 2 – 2,5 litra, niegazowanej wody, która wspiera wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo kluczowe jest utrzymanie zdrowej diety. Szczególnie korzystne będą pokarmy z małą zawartością tłuszczów, sodu, soli oraz niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu długotrwałych efektów endermologii pomaga także systematyczna fizyczna aktywność. Trzeba jednak pamiętać, by nie przemęczać organizmu i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przyczyni się do ciągłego spalania tłuszczu.

Należy również zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, zwłaszcza w partiach, w których były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, aby po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów podtrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania do zabiegu endermologii LPG

Pomimo wszystkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne istnieje sporo przeciwwskazań, do przeprowadzenia tego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczenie stanową także urazy oraz choroby skóry (np. bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Poddawanie się zabiegowi nie jest też zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka oraz 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają wstawione kolczyki lub implanty nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, ale należy pominąć te partie ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Takie obszary również trzeba ominąć.

Endermologia Toruń

 

Komentarze są wyłączone.